Odbojka: Moćna Vojvodina, pobeda Crvene zvezde

Na otvaranju 13. kola Viner Štediše Lige, odbojkaši Vojvodine savladali su maksimalnim rezultatom Spartak iz Ljiga. Meč je protekao u apsolutnoj dominaciji Novosađana koji su bili ubedljivi i nisu dozvolili ni gram nade momcima iz Ljiga da mogu da dođu do nekog iznenađenja. Kada se pogleda rezultat po setovima (25:14, 25:20, 25:17) to nam jasno oslikava da je ovo bila igra mačke i miša. Novosađani su kontrolisali meč od početka pa do samog kraja, dok Spartak na drugoj strani je pružio još jednu bledu partiju.
Vemić Miloš je predvodio Vojvodinu sa 18 poena , dok se kod Ljižana istakao Milan Perić sa 12. Novosađani se trenutno nalaze na drugoj poziciji sa jedanaest pobeda , za razliku od Spartaka koji je sada pao na sedmu poziciju i ima samo pet pobeda.

Odbojkaši Crvene zvezde ostali su lideri superligaškog karavana, pošto su u derbiju 13. kola Viner štediše lige savladali Novi Pazar sa 3:0 (27:25,25:20, 25:23).

Meč koji je odigran u Novom Pazaru, opravdao je sve epitete derbija i doneo je potpunu zasluženu pobedu crveno-belih. Crvena zvezda je u svakom od tri seta diktirala ritam i imala je nekoliko poena prednosti, tu prednost odbojkaši Novog Pazara uspeli su da stignu u završnicama prvog i trećeg seta. Što se tiče prvog perioda igra , Crvena zvezda je imala osetniju prednost od 23:20, uspeli su to domaći da nadoknade. Onda se ušlo u igru poen za poen, a pri rezultatu 26:25 za crveno-bele sjajan blok je postavio Aleksandar Okolić. Drugi set je protekao u dominaciji Crvene zvezde, od starta su imali nekoliko poena prednosti i nisu dozvolili domaćinu da se ponovo vrati u meč. Sasvim zasluženo crveno- beli su rešili i drugi set u svoju korist rezultatom 25:20.

Zanimljivu odbojku je doneo i treći period igre. Opet su crveno- beli imali par poena prednosti, ali su odlični domaćini ponovo uspeli da ozbiljno zaprete favorizovanom gostu. U finiš seta ušlo se rezultatom 21:20 za goste, Radović je propustio veliku šansu za izjednačenje , a opet fantastični Okolić je doneo tri meč lopte za crveno-bele. Uspeli je Novi Pazar da spasi prve dve meč lopte, a onda je servis greškom Delića Crvena zvezda došla do velike pobede.

Zvezda je ostala na liderskoj poziciji sa dvanaest pobeda, dok je Novi Pazar opet pao na četvrtu poziciju. Najefikasniji u pobedi gostiju bio je Blagojević sa 14 poena, na drugoj strani u Novom Pazaru je odličan bio Nemanja Stevanović takođe sa 14 poena.
Inđija je zabeležila novi poraz. Bio je to trinaesti poraz u eliti veoma slabašnih Inđijaca. Klek je odigrao koliko je trebalo za veoma važnu pobedu , kojom su pobegli iz opasne zone.
I odbojkaši Partizana ostvarili su veoma bitnu pobedu u derbiju začelja, protiv Ribnice rezultatom 3:1. Jako interesantan meč koji je odigran u Kraljevu, doneo je zanimljivu odbojku, lepu borbu i na kraju pobedu crno-belih. Ali, nije sve počelo tako sjajno za Partizan, posle startnog vođstva od 8:5 dozvolili su Kraljevčanima da se vrate u prvi set i lagano ga privedu kraju. Nakon gubitka tog perioda igre, crno-beli su zaigrali na mnogo boljem nivou. Imali su više raspoloženih igrača u svom timu , koji su ostvarili dvocefreni broj poena. Više raspoloženih igrača je možda i bilo presudno u ovom meču, tačnije u trećem i četvrtom setu, koje su crno-beli dobili na razliku rezultatom 25:23.
Partizan je do veoma važne pobede predvodio Veličković Luka sa 22 osvojena poena, on je sjajnu podršku imao u Borisu Buši sa 18 i Polomac Aleksi sa 10 osvojenih poena. U redovima Ribnice još jednom je blistao Stefan Okošanović sa čak 28 poena, ali samo jedan raspoloženi igrač je malo da bi se savladala četa iz Beograda. Partizan je zabeležio šestu pobedu u sezoni i sada se nalazi na petoj poziciji sa dve pobede više od Ribnice, koja je ostala na devetoj poziciji i čekao je grčevita borba za opstanak u nastvaku prvenstva.

Pobedu u ovom kolu su slavili i odbojkaši Niša, koji su ugostili nekada sjajne goste iz Kragujevca. Sada je to samo senka nekadašnjeg šampiona države, Nišlije su u ovom trenutku u mnogo boljoj formi i trenutno poseduju bolji igrački kadar.
Od prve pa do poslednje lopte, Nišlije su kontrolisale rezultat i nisu dozvolile Radničkom da ugroze njihovu prednost na bilo koji način. Meč je trajo svega 71 minut, a odlični partiju za treće mesto na tabeli su pružili Pržić sa 22, odnosno Opačić sa 8 osvojenih poena.