Sjajni Novak u četvrtfinalu Astane

Četiri meseca Novak je bez poraza na ATP turu.

Srpski teniser je trinaestu uzastopnu pobedu izborio u drugom kolu „Astana Open“-a protiv Botika Van De Zandčupa rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:1.

Još jedan fenomenalan meč srpskog tenisera u prestonici Kazakhstana i odlična igra obojice tenisera u prvom delu uvodnog seta. U drugoj polovini Novak je stavio do znanja u čijim rukama će biti „konci“ u nastavku. Prvo rezultatsko otcepljenje Srbinu je pripalo u šestom gemu kada je zahvaljujući brejku poveo sa 4:2, zatim i 5:2 nakon spašene brejk lopte. Prvi set trajao je 39 minuta, a Novak je bio bolji na polju direktnih poena i neiznuđenih grešaka.

Još uverljivija i dominantnija igra Novaka u drugom setu. Čak tri brejka za ekspresnih 6:1.

Statistika meča: as poeni (5-2), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (23-14), neiznuđene greške (10-17), broj osvojenih poena (57-35).

Susret je trajao jedan čas i 10 minuta.

Ruski teniser Karen Hačanov (ATP #18) biće Novakov protivnik u četvrtfinalu Astane u petak.

26-godišnji Hačanov je u drugom kolu eliminisao finalistu Tel Aviva, Marina Čilića (2:6, 6:3, 6:3).

Novak je u prednosti nad ruskim igračem u međusobnim duelima, 6-1.

Izvor: novakdjokovic.com