Vaterpolo: Remi na startu

Vaterpolo reprezentacija Srbije na startu Olimpijskih igara odigrala je nerešeno sa reprezentacijom Mađarske rezultatom 13:13. Izabranici Dejana Savića su jako loše ušli u meč, pre svega u odbrani, a svaki propust u igri našeg tima Mađari su koristili i već na poluvremenu su imali prednost od 9:6. Nije Srbija želela tako lako da se preda, i golovima Jakšića, Filipovića i Ćuka stiže do minimalnog zaostatka od 9:10. Dobrom igrom Nikića i Filipovića tokom poslednje četvrtine ekipa Dejana Savića konačno uspeva da stigne do izjednačenja 12:12. U četvrtoj deonici meča Mađarska je imala nekoliko puta igrača više u bazenu, a jednu takvu situaciju Vamoš uspeva da iskoristi i vraća prednost svojoj ekipi od 13:12. Na sedam sekundi pre kraja utakmice Filip Filipović je šutirao, lopta je pogodila prečku, ali su onda sudije isključile Danijela Vargu i Srbija je dobila novu priliku za izjedanačenje. Novu priliku Filipović nije želelo da propusti i sjajnim golom donosi izjednačenje i remi srpskoj reprezentaciji.

Najefikasniji u redovima Srbije je bio upravo Filipović sa četiri pogodtka, dok se na drugoj strani istakao Hošnjanski sa tri. Srbija će u drugom kolu grupne faze takmičenja igrati protiv Grčke, a taj meč je na programu 8. avgusta od 14 časova.