Aleksandra Perišić bronzana na Evropskom prvenstvu u Mančesteru

Aleksandra Perišić osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Mančesteru koje se održava između 19. i 22. maja 2022. godine.  Ovo je sjajan rezultat naše mlade takmičarke koja već duže vreme pokazuje sjajan potencijal za osvajanje najsjajnijih odličja sa najvećih međunarodnih takmičenja.  Ovo takmičenje Evropske tekvondo asocijacije , inače okupilo je više od 400 najboljih tekvondista i tekvondistkinja iz 45 zemalja sveta, koji se bore za titulu prvaka Evrope. Reprezentacija Srbije na Evropskom seniorskom prvenstvu u tekvondou sastavljena je od četrnaest sjajnih sportista, koji se nadmeću u različitim težinskim kategorijama. Aleksandra Perišić bronzana na Evropskom prvenstvu u Mančesteru!

Aleksandra Perišić ostvarila je sjajan rezultat u svojoj težinskoj kategoriji. Ona je u kategoriji do 67kg osvojila prvu medalju za našu reprezentaciju na ovom takmičenju. Ona je u prvom kolu pobedila Mađaricu Rebeku Furedi i time je najavila sjajan turnir koji je danas ostao iza nje.

• Ana Tepavac – preko 73kg.

Prvog dana takmičenja nastupili su Tijana Bogdanović, Vanja Stanoković i Novak Stanić koji nisu uspeli da dođu do borbe za medalju. Drugog dana takmičenja nastupili su Miloš Golubović, Ana Tepavac i Nadica Božanić. Miloš Golubović izgubio je u prvom kolu od takmičara iz Slovenije, Patrika Divkovića. Ana Tepavac uspela je da pobedi takmičarku iz Izraela, Danu Azran, ali je u drugom kolu izgubila od Bianke Valkden iz Velike Britanije. Nadica Božanić pobedila je u prvom kolu Grkinju Paraskevi Demogiani, ali je slično kao i Ana Tepavac u drugom kolu izgubila od Francuskinje Pol Mari Ble. Trećeg dana takmičenja nastupili su, pored bronzane Aleksandre Perišić, još i Teodora Jović, Ivan Karajlović i Lazar Dragojević.

Takmičenja se nastavljaju jo u i u nedelju, 22. maja 2022. kada je i poslednji dan Evropskog prvenstva, a raspored mečeva na Evropskom seniorskom prvenstvu u tekvondou možete pronaći ovde.

Izvor: oks.org.rs