Dejvis kup: Novak odveo Srbiju do polufinala! /VIDEO/

FotoČ Profimedia

Srbija i Kazahstan odigrali su najneizvesniji duel četvrtfinala Dejvis kupa u Madridu.

Naša reprezentacija je nakon sedam i po sati igre srušila selekciju Kazahstana rezultatom 2:1 u duelu koji je pokazao svu čar Dejvis kupa.

Prvi poen pripao je Kazahstanu nakon najdramatičnijeg meča u Dejvis kupu ove godine. Mikail Kukuškin (#182) je posle tri časa i 18 minuta nadigrao našeg Miomira Kecmanovića (#69) rezultatom 7:6 (7:5), 4:6, 7:6 (13:11).

Kecmanović je nakon izgubljenog seta u taj-brejk uspeo da se vrati, izjednači na 1:1, da bi u trećem setu propustio dve meč lopte pri vođstvu od 5:3, a zatim još dve u taj-brejku.

Nešto kasnije, Novak je doneo Srbiji spasonosni poen u drugom singlu. Najbolji teniser sveta je bio siguran protiv Aleksandera Bublika – 6:3, 6:4.

Ključni poen, poen za polufinale, doneo je sjajni srpski dubl u sastavu Novak Đoković/Nikola Ćaćić, koji su nadigrali Andreja Golubeva (#28 na ATP listi dublova) i Aleksandra Nedovjesova rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 2:6, 6:3.

Srbija će u polufinalu Dejvis kupa u petak od 16 časova igrati protiv Hrvatske koja je u četvrtfinalu eliminisala Italiju.

Izvor: novakdjokovic.com