Druga pobeda Novaka u Monaku, protiv Medvedeva u četvrtfinalu

Trijumfom nad Tejlorom Fricom (SAD) rezultatom 6:3, 6:0 Novak se plasirao među osam najboljih na Masters turniru u Monte Karlu.

Iako je susret odigran pod izuzetno teškim uslovima koje je diktirao jak vetar u prestonici Monaka, Novak je pokazao izuzetan tenis protiv 65. igrača ATP liste i posle 68 minuta igre došao do 34. pobede u Monte Karlu u karijeri.

Prva polovina uvodnog seta protekla je mirno, bez brejkova. Prvo rezultatsko otcepljenje napravio je Novak u petom gemu, taj brejk udvostručio u sedmom i poveo sa 5:2. Uspeo je Fric da vrati jedan brejk u narednom gemu, ali je usledio identičan odgovor Novaka za odlazak na prvu pauzu sa vođstvom od 6:3.

U drugom setu na terenu je bio samo Novak. Iskoristio je tri od šest brejk lopti, protivniku nije dozvolio nijednom da mu ugrozi servis, tako da je relativno brzo došao do maksimalnih 6:0.

Statistika: as poeni (3-2), dvostruke servis greške (3-6), direktni poeni (12-12), neiznuđene greške (12-28), broj osvojenih poena (64-43).

Protivnik najboljeg tenisera sveta u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu biće 10. nosilac Danil Medvedev. Ruski igrač je u osmini finala bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa (6) rezultatom 6:2, 1:6, 6:4.

Novak protiv osam godina mlađeg Medvedeva ima stoprocentan učinak, 3-0.

Četvrtfinalni dueli na programu su u petak.