Fudbal: Minimalac Hrvatske za trijumf na startu

Mnogo dominantnija igra suseda u susretu sa Turskom, koja je u većem delu meča bila u podređenom položaju na terenu. Meč rešio projektil prvotimca Reala, Luke Modrića, za konačnih Turska – Hrvatska 0:1 (0:1)

U većem delu prvog poluvremena, viđena je rovovska borba na sredini terena, mnogo startova i prekida igre, bez puno šansi za gol. Turska je imala solidnu priliku preko Tufana, ali je golman „vatrenih“ sjajno reagovao i sačuvao svoj gol. Nakon nekoliko polušansi u kaznenom prostoru Turaka, u 41. minutu, posle kornera za Hrvatsku, lopta je došla do Luke Modrića koji ju je majstorski uhvatio na prvu sa više od 25. metara i smestio u mrežu nemoćnog golmana Turske.

Od tog momenta, Hrvatska je ubacila u veću brzinu i pravo je čudo kako se mreža Turske nije zatresla još koji put. U drugom poluvremenu sjajne prilike su propustili, najpre kapiten Srna iz slobodnjaka kada je zatresao prečku, a potom i Brozović posle fantastičnog voleja iskosa nakon kojeg je lopta prohujala kraj rašlji gola Babadžana. Priliku za 2:0 propustio je i Perišić koji je sjajno skočio i šutirao nakon ubačaja sa leve strane Mandžukića, ali rezultat se nije menjao. Do kraja meča viđena je sigurna igra Hrvatske koja je iskontrolisala meč do kraja ne ugrozivši pobedu.

Mnogo igrača se danas istaklo u hrvatskoj reprezentaciji, a posebno treba naglasiti uticaj Modrića, Rakitića i Srne, koji su konstantno kreirali ozbiljne napade i pravili razliku na sredini terena u korist „modrih“ na današnjem meču. Naglašena opasnost je pretila od isturenog Mandžukića koji je sjajnim kretanjem otvarao prostor Perišiću i drugim igračima iz veznog reda. U odbrani treba istaći Ćorluku, koji je uprkos što je od 30. minuta igrao razbijene glave i tri puta krvario, bio nepremostiva prepreka za mnoge turske napade.

Današnjom igrom, osim bitna tri boda koja su uknjižena, Hrvatska je najavila i iskazala potencijal za najviše domete na ovom prvenstvu. Timska, požrtvovana igra, ali i imena koje selektor Čačić ima na raspolaganju u svojoj ekipi, svakako garantuju da tako nešto navijači mogu da očekuju od njih.