KIŠA GOLOVA: Na tribinama se orilo: ,,Dušan Tadić, Dušan Tadić!“

Fudbaleri reprezentacije Srbije zabeležili su večeras drugu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji savladavši Austriju rezultatom 3:2!

Izabranici Slavoljuba Muslina dokazali su još jednom da imaju veliku želju da se za dve godine nađu u eliti na Mundijalu u Rusiji time što su pobedom nad ekipom Austrije izašli na vrh tabele i nastavili trijumfalni niz. Srbija na samom startu meča dolazi do prednosti golom Aleksandra Mitrovića u 6. minutu ali nedugo zatim stiže odgovor Sabitzera na drugoj strani u 15. minutu, rezultat 1:1. Isti igrač je ponovo zatresao mrežu u 23. minutu i sa minimalnom prednošću naše reprezentacije se odlazi na odmor.

Drugo poluvreme nešto bolje otvorili su fudbaleri Austrije koji nakon loše reakcije naše odbrane ponovo stižu do izjednačenja golom Janka u 62. minutu. U narednih 10 minuta domaćin uzima stvari u svoje ruke i kreće napadački ka golu protivnika. Nagrada stiže već u 74. minutu kada maestralnim pogotkom Dušana Tadića pitanje pobednika ovog duela biva rešeno. Dugo se sa tribina nije moglo čuti kako navijači skandiraju ime nekog od pojedinaca našeg tima a to je večeras svakako zaslužio Dušan Tadić! Do kraja meča naš tim uspešno je sačuvao prednost i uzevši sva tri boda sa stadiona Rajko Mitić, izbio na čelo tabele i poziciju koja direktno vodi ekipu na predstojeće Svetsko prvenstvo!