Košarka juniori: Partizan po četvrti put

Košarkaši Partizana po četvrti put su osvojili Međunarodni juniorski košarkaški turnir, koji se održava u Valjevu . Posle godinu dana pauze, crno-beli su vratili  trofej u svoje vitrine pobedom nad Union Olimpijom  71:51. Najefikasniji u  pobedničkom timu bili su Ljubo Popović sa 23 i Miloš Novaković sa 15 poena , a Maks Klajnšček je sa 12 poena bio najbolji u redovima  Olimpije. Bronzanom medaljom su se okitili  juniori Mega Leksa koji su savladali Sportsku akademiju iz Skoplja, uz fantastičnu predstavu Marka Pecarskog koji je meč završio sa 26 poena. Peto mesto je osvojila Igokea pobedom nad momcima iz Sarajeva rezultatom 62:57, dok je domaćin turnira Metalac svoje učešće završio na sedmom mestu zahvaljujući pobedi nad Prievidzom 69:55, uz sjajnu igru Marka Šarenca i Save Kuburovića.

MVP  turnira je centar Partizana Aleksa Komazec, a uz njega u najboljoj petorci turnira su još Stefan Adžić (Partizan), Marko Pecarski (Mega), te Maks Klajnšček i David Kralj (Olimpija). Najbolji strelac je Eman Šertović iz Koša, koji na tri utakmice postigao 66 poena.  Na poluvremenu  finalne utakmice održano je i takmičenje u  brzom šutiranju trojki, a  najbolje se snašao Aleksa Matić iz Mega Leksa.