Košarka Superliga: Metalac zabeležio prvu pobedu

Uspeli su košarkaši valjevskog Metalaca da zabeleže prvu pobedu  u domaćem takmičenju. Ekipa iz Valjeva je ugostila Tamiš koji je bio ravnopravan protivnik tokom prvog poluvremena, kada ih je odlično služio šut za tri poena. Zahvaljujući toj igri su i otišli na poluvreme sa minusom od samo dva poena. Ipak, od starta drugog poluvremena kada su zaigrali nešto agresivniju odbranu momci iz Valjeva su počeli da stvaraju razliku. Odlično ih je služio i šut za tri poena, Jovan Novak je delio odlične asistencije koje su koristili centri Jevtović i Majstorović. Zakucavanjem Majstorović domaći su došli i do sto poena za aplauze malobrojne publike. Na kraju je bilo 104:85 za valjevski sastav. Najefikasniiji kod pobednika bili su Jevtović sa 23, Majstorović sa 20, Popović sa 17, a odličan je bio i Jovan Novak koji pored 11 poena upisao i 12 asistencija. Kod Tamiša je odličan bio Smiljanić sa 24 poena (6 trojki).

FMP je zabeležio očekivani poraz od moćne Crvene zvezde. Evidentno je da su crveno-beli nešto opuštenije ušli u ovaj meč, i na taj način su dozvolili  izabranicima Slobodana Klipe da tokom većeg dela prvog poluvremena igraju egal. Na poluvrmenu je bilo samo pola koša razlike za Crvenu zvezdu (46:47), ali kao i Metalac  crveno-beli su tokom treće četvrtine stekli ključnu i veliku prednost , koju igrači FMP-a nisu mogli da ugroze.

U ostalim utakmicama Partizan je imao velikih problema protiv Konstantina, imali su zaostatak posle dvadeset minuta, ali su na suvi kvalitet uspeli da zabeleže pobedu. Najbolji u Partizanu bio je Novica Veličković sa 17 poena. Ubedljivu pobedu je zabeležila i Mega, koja je u Čačku savladala Borac rezultatom 109:89. Fantastičnu partiju na tom meču je prikazao Danilo Nikolić, meč je završio sa 26 postignutih poena, a uz to je imao  osam skokova i pet asistencija.