Mesi protiv Ronalda u februaru u Rijadu

Fudbalski klub Al Nasr za koji igra Kristijano Ronaldo biće domaćin Inter Majamiju Lea Mesija 24. februara sledeće godine u prijateljskom meču koji je nazvan „Poslednji ples“.

Rijad će biti domaćin spektakularnog meča u kom će verovatno poslednji put u karijerama na suprotnim stranama biti zvanično dva najbolja fudbalera 21. veka, a po mišljenjima velikog dela javnosti i dva najbolja fudbalera svih vremena.

Ronaldo i Mesi pred duel na Vembliju 2014. godine

Portugalac Ronaldo (38) i Argentinac Mesi (36) su godinama igrali jedan protiv drugog na klupskom nivou, dok je Leo Mesi bio član Barselone, a ukupno su odigrali 36 međusobnih duela.

Ronaldo se suočavao sa Mesijem prvo u dresu Mančester junajteda u Ligi šampiona, a zatim kao član Reala u španskoj La Ligi.

Počevši od 2005. godine, dva velikana svetskog fudbala osvojila su čak 13 Zlatnih lopti – Leo Mesi osam, a Kristijano Ronaldo pet.

Na reprezentativnom nivou Mesi i Ronaldo su dvaput igrali jedan protiv drugog.

U februaru 2011. godine Argentina je u švajcarskoj Ženevi pobedila Portugal 2:1. Oba velikana su dala po gol – Ronaldo iz igre u 21. minutu za izjednačenje na 1:1, a Mesi iz penala u 90. minutu za konačnih 2:1 za Argentinu.

Tri godine kasnije, dve reprezentacije igrale su na Vembliju prijateljski meč, a Portugalci su odneli trijumf golo Rafaela Gereira.

U ukupno 36 međusobnih duela, Mesi je postigao 22 (uz 12 asistencija), a Ronaldo 21 pogodak (jedna asistencija).

Izvor: rts.rs