Nezaustavljivi Novak srušio Federera i odbranio titulu u Rimu!

Četvrti put u karijeri Novak je šampion Masters turnira „Internazionali BNL d’Italia“ u Rimu.

Najbolji teniser sveta pružio je još jednu fantastičnu partiju na centralnom terenu Foto Italika i u finalnom duelu bez izgubljenog seta savladao drugog nosioca, Rodžera Federera rezultatom 6:4, 6:3.

Novak je tako odbranio svih 1000 ATP poena iz 2014. godine, osvojio 53. titulu u karijeri, a petu u sezoni. Takođe, približio se Švajcarcu na samo jednu pobedu zaostatka u međusobnim okršajima, 19-20.

Od prvog gema susreta osetila se dominacija srpskog tenisera, koji je znatno sigurnije dolazio do svojih servis gemova. Ipak, Federeru su se ukazale prve brejk šanse. Bilo je to u devetom gemu, u okviru kojeg je Novak sjajno odreagovao na pritisak i poveo sa 5:4. U sledećem gemu prvi nosilac je još više napao rivala i to mu se isplatilo. Prvi brejk u meču i 6:4 za Novaka posle 39 minuta, tokom kojih je načinio svega sedam grešaka i realizovao vrhunskih 89% prvih servisa.

Novak je i drugi set nastavio u istom tempu. Seriji s kraja prvog seta prirodao je još tri i poveo sa 3:0. Do završetka meča ovu prednost je sigurno čuvao i nakon ukupno jednog časa i 15 minuta na terenu potvrdio apsolutnu dominaciju na ATP turu i došao do 24. Masters titule u karijeri.

Statistika: as poeni (5-7), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (19-24), neiznuđene greške (10-23).

Sledeći turnir srpskog tenisera je Rolan Garos, jedini gren slem koji do sada nije osvojio (24. maj – 7. jun).

Nole je u glavnom gradu Francuske učestvovao deset puta, a prošle godine je poražen u finalnom meču od Rafaela Nadala posle četiri odigrana seta – 6:3, 5:7, 2:6, 4:6 (braniće 1200 poena).