Nole fantastičnom igrom do četvrtfinala Vimbldona!

Uspeo je Novak da se plasira među osam najboljih na Vimbldonu pre mraka i tako izbegne izlazak na teren u utorak.

U osmini finala trećeg gren slema sezone 12. nosilac je bez izgubljenog seta slavio protiv Rusa Karena Kačanova (ATP #40) rezultatom 6:4, 6:2, 6:2.

Meč je protekao u znaku Novakovih izvrsnih forhenda zahvaljujući kojima je nanizao veliki broj direktnih poena.

Novak je odmah u početnom gemu pretrpeo brejk, ali je isti vratio u narednom. Prvu osetnu prednost srpski teniser je napravio u šestom gemu, poveo sa 4:2, ali je slično prethodnoj situaciji usledio novi ribrejk. Konačno, u desetom gemu Novak treći put u setu oduzima servis protivniku i odlazi na prvu pauzu sa 6:4.

Fenomenalan početak drugog seta za trostrukog šampiona. Novak je poveo sa 3:0, imao dve brejk lopte za dupli brejk, ali se Kačanov spasio i smanjio prednost Novaka na 3:1. Nastavio je srpski teniser dominaciju na terenu u drugoj polovini seta, „sevali“ su direktni poeni, a brejkom u poslednjem gemu Novak se na set od četvrtfinala.

Sa dva brejka, u šestom i osmom gemu, Novak je potvrdio vrhunsku formu i odbranio svih 360 ATP poena iz 2017. godine.

Meč je trajao jedan čas i 45 minuta.

Nole će u svom desetom četvrtfinalu Vimbldona u sredu igrati protiv 24. nosioca Keija Nišikorija, koji je u četvrtom kolu bio bolji od Letonca Ernestsa Gulbisa rezultatom 4:6, 7:6, 7:6, 6:1.

U dosadašnjim duelima protiv Japanca Novak vodi 13-2.