Nole pobedom otvorio nastup u Večnom gradu

Fotografija: Getty Images

Najbolji srpski teniser uspešno se izborio sa prvom preprekom na svom jedanaestom učešću na Mastersu u Rimu.

Nole je u drugom kolu turnira „Internazionali BNL d’Italia“ bez izgubljenog seta porazio Aljaža Bedenea (Velika Britanija, ATP #55) rezultatom 7:6 (7:2), 6:2 i poveo sa 3-0 u duelima protiv tenisera rođenog u Ljubljani.

Nakon pretrpljenog brejka u uvodnom gemu Novak se brzo „probudio“ i uzvratio ribrejkom već u predstojećem. Bedene je u nastavku pružao sjajan otpor, sve do taj-brejka. Fenomenalnom igrom Novak je poveo sa 5:0, a sa istom razlikom set je rešio u svoju korist, 7:6 (7:2).

Srpski as je u drugom setu pokazao još uverljviju igru, iskoristio pad Bedenea i već u prvom gemu došao do brejka posle trinaest odigranih poena. Peti gem takođe je bio maraton koji je pripao Novaku na servis rivala. Drugi nosilac je tri gema kasnije meč rutinski priveo kraju posle 6:2 u drugom setu.

Susret je trajao jedan čas i 45 minuta.

Statistika: as poeni (4-4), dvostruke servis greške (0-1), direktni poeni (17-21), neiznuđene greške (24-23).

Novak, koji je prošle godine bio finalista u Rimu, u trećem kolu će igrati protiv pobednika meča Pablo Karenjo Busta (Španija, 15) – Roberto Bautista Agut (Španija).

Meč trećeg kola četvorostruki šampion Rima odigraće u četvrtak.