Nole rutinski do četvrtfinala Sinsinati Mastersa

Drugom pobedom na „Western & Southern Open“-u u Njujorku, Novak se plasirao u četvrtfinale prvog Masters turnira u 2020. godini.

Prvi teniser sveta je u okviru meča osmine finala bio bolji od 55. tenisera sveta, Tenisa Sandgrena iz SAD, rezultatom 6:2, 6:4 posle jednog časa i 28 minuta igre.

„Vrat je danas mnogo bolje, inače bih sigurno imao probleme prilikom servisa. Nisam osećao bol i to mi je značilo zbog samopouzdanja. Dobro sam se kretao danas, zadovoljan sam svojom igrom. Ove godine je podloga mnogo brža. Sve se dešava vrlo brzo, morate biti maksimalno oprezni“, izjavio je Novak nakon susreta.

Ovo je bila Novakova 20. pobeda u sezoni u isto toliko odigranih duela.

Srpski teniser je taktički odlično ušao u meč, igrao vrlo raznovrsno, čime je Sandgrenu maksimalno otežao zadatak da mu pročita igru.

Oba seta Novak je započeo brejkom koji je odmah u narednom gemu pretvorio u 2:0. U prvom setu je prednost brejka uvećao u sedmom gemu i zahvaljujući novom oduzimanju servisa rivalu došao do laganih 6:2.

Sandgren je u drugom setu u osmom gemu imao tri vezane brejk lopte da izjednači rezultat na 4:4, ali je Novak spasio sve tri i poveo sa 5:3. U narednom gemu američki teniser je spasio čak pet brejk/meč lopti i smanjio rezultat na 5:4. Ipak, Novak na svoj servis nije dozvolio Sandgrenu ni najmanju šansu.

Statistika: as poeni (2-7), dvostruke servis greške (4-3), direktni poeni (19-14), neiznuđene greške (22-22), broj osvojenih poena (72-56).

Nemac Jan-Lenard Štruf (ATP #34) biće Novakov rival u četvrtfinalu Sinsinati Mastersa u sredu oko 21:00h (po srednjeevropskom vremenu).

„Štruf je vrlo kvalitetan igrač, napreduje iz godine u godinu. Dobar je server, odlično se kreće na terenu. Pobede koje je ostvario ove nedelje su impresivne. Nadam se da ćemo odigrati dobar meč“, rekao je Novak o svom predstojećem protivniku.

Štruf je u trećem kolu eliminisao sedmog favorita turnira Davida Gofana rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.

Novak protiv 30-godišnjeg Štrufa ima maksimalan učinak, 3-0. Poslednju pobedu nad Nemcem odneo je u prvom kolu ovogodišnjeg Australijen Opena.

Da podsetimo, Novak je prošle godine zaustavljan u polufinalu Sinsinatija.

Izvor: novakdjokovic.com