Nole u četvrtfinalu Indijen Velsa posle preokreta!

Nole

Treća pobeda u Indijen Velsu donela je Novaku plasman u sedmo četvrtfinale BNP Paribas Open-a u karijeri.

Drugi nosilac je u četvrtom kolu posle seta zaostatka savladao 24. nosioca iz Hrvatske, Marina Čilića rezultatom 1:6, 6:2, 6:3.

Susret je trajao jedan čas i 45 minuta, a Marin ni nakon osmog međusobnog okršaja sa Novakom nije uspeo da dođe do svog prvog trijumfa nad srpskim teniserom.

Šampion Indijen Velsa iz 2008. i 2011. godine loše je ušao u meč, a greške su se nizale jedna za drugom. Sa druge strane, Čilić je od prvog poena bio agresivan, kontrolisao situaciju i nakon dva brejka došao do laganog osvajanja početnog seta rezultatom 6:1.

Novak se probudio u drugom setu, zaigrao znatno sigurnije, sveo broj grešaka na minimum i rezultat nije izostao. Brejkovima u četvrtom i osmom gemu Novak je posle 37 minuta i 6:2 obezbedio igranje trećeg seta.

U drugom gemu odlučujućeg seta Novak je oduzeo servis Čiliću, što se ispostavilo kao presudno po krajnji ishod duela.

„Bio je veoma težak meč. Marin je u prvih 45 minuta bio mnogo bolji igrač“, rekao je Novak posle pobede. „Udarao je lopticu neverovatno dobro. Trudio sam se da ostanem miran i da verujem da mogu da napravim preokret.“

Statistika: as poeni (2-13), dvostruke servis greške (3-2), direktni poeni (13-28), neiznuđene greške (25-32).

Žulijen Beneto, 65. teniser ATP liste, biće Novakov rival u četvrtfinalu Indijen Velsa u petak.

Beneto je u osmini finala bez izgubljenog seta nadigrao Španca Felisijana Lopeza, koji takođe nije među nosiocima turnira.

Iza Đokovića i Benetoa je šest međusobnih susreta. U prednosti je Novak, 5-1.

Poslednji put sastali su se u trećem kolu US Open 2012. godine kada je pobeda pripala Novaku (6:3, 6:2, 6:2). Jedini trijumf nad Novakom Francuz je osvario pre tačno osam godina na startu Indijen Velsa.

Ako zabeleži pobedu u petak, Novak će odbraniti polufinale i svih 360 poena iz 2013. godine.