Nole u četvrtom kolu RG posle velikog izazova

I u trećem meču na gren slem turniru u Parizu Novak je trijumfovao bez izgubljenog seta.

Dvostruki šampion Rolan Garosa dobio je iscrpljujuću fizičku i psihičku borbu protiv Španca Alehandra Davidoviča Fokine (29) rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 6:2 u meču trećeg kola punog preokreta.

„Znao sam da će ovo biti fizički težak meč. On je fantastičan igrač i borac, igrao je sjajno. U njegovoj igri nema slabosti. Čestitke za to kako je igrao i borio se. Na meni je sada da se dobro odmorim i što spremniji dočekam naredni meč“, rekao je Novak.

Iako su odigrana tri seta, susret je trajao čak tri časa i 36 minuta.

Davidovič Fokina je poput Novakovog prethodnog rivala odlično ušao u meč, odlučan da igra maksimalno agresivno. To mu je donelo rezultat u vidu brejka u petom gemu. Novak je identično odgovorio u sledećem i izjednačio na 3:3. U jedanaestom gemu srpski teniser je sa tri dvostruke servis greške poklonio brejk i gem Špancu koji je došao u situaciju da servira za set. Na sreću, Novak odmah vraća brejk i uvodi set u taj-brejk, u kojem je od 1:3 došao do 7:4 i prednosti u setovima posle 90 minuta.

Nakon što je na startu drugog seta propustio dve brejk lopte, Novak je u narednom gemu pretrpeo brejk i Davidovič Fokina stiže do 0:2. Treći favorit turnira je u sledećem gemu najpre vratio izgubljeni brejk, a zatim u petom gemu napravio još jedan za 3:2. Španac se odmah vratio i izjednačio na 3:3. Novim brejkom u devetom gemu, Novak je došao do 5:4 i prilike da servira za set. Davidovič Fokina mu u tom trenutku oduzima servis bez izgubljenog poena i ponovo je sve mirisalo na taj-brejk. Iako je zahvaljujući dva mini brejka poveo sa 4:1 uz dva servisa, Novak je dozvolio protivniku da veže četiri poena i povede sa 4:5. Preostala tri poena pripala su Novaku, što je značilo 2:0 u setovima.

Za razliku od prethodna dva seta, u trećem je Novak bio taj koji je prvi došao do brejka. 2:0, zatim i potvrda za 3:0. U nastavku nije bilo drame, srpski igrač je čuvao svoj servis i stigao do 23. pobede u 2023. godini.

Statistika: as poeni (1-3), dvostruke servis greške (6-2), direktni poeni (27-34), neiznuđene greške (38-51), broj osvojenih poena (124-110).

Pobednik meča Hubert Hurkač (Poljska, 13) – Huan Pablo Variljas (Španija) biće Novakov rival u osmini finala Rolan Garosa u nedelju.

Izvor: novakdjokovic.com