Nole u polufinalu turnira u Ženevi

Trijumfom nad Talonom Griksporom (Holandija, 6) rezultatom 7:5, 6:1, Novak se plasirao među četiri najbolja tenisera na turniru „Gonet Geneva Open“ u Ženevi.

„Odlična pobeda za mene. Prvi set mogao je vrlo lako da ode na njegovu stranu. Bio je bolji igrač u većem delu ovog dela igre. Da je iskoristio set loptu, ko zna šta bi bilo u nastavku. Pronašao sam servis u pravom trenutku, a on mi je malo mi je pomogao greškama“, rekao je najstariji polufinalista turnira.

Meč je trajao jedan čas i 17 minuta tokom kojih je prvi nosilac i debitant četiri puta oduzeo servis rivalu ne dozvolivši mu nijedan brejk.

Fotografija: Profimedia

Ključni trenutak prvog seta bio je deseti gem kada se Novak pri rezultatu 4:5 suočio sa tri vezane brejk-set lopte za Grikspora. Nakon što ih je spasio izuzetnim servisima, srpski teniser je u narednom gemu iskoristio petu brejk loptu, a zatim potvrdom brejka posle 52 minuta poveo sa 1:0 (7:5).

Novak je u drugom setu u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu. Sa trećim brejkom u nizu došao je do 4:0 i tu je bilo jasno da je kraj meča na vidiku.

Nole će polufinalni duel u Ženevi odigrati u petak, a rival će mu biti 23-godišnji Čeh Tomas Mahač (ATP #44) koji je bio bolji od Amerikanca Aleksa Mihelsena.