Novak nadigrao 20-godišnjeg Bruksbija za četvrtfinale US Opena!

Novim preokretom u Njujorku Novak je izborio igranje dvanaestog četvrtfinala Otvorenog prvenstva SAD u karijeri.

Fotografija: Profimedia

Prvi teniser sveta se u osmini finala US Opena vratio posle seta zaostatka i slavio protiv 20-godišnjeg Amerikanca Džensona Bruksbija (ATP #99) rezultatom 1:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Susret je trajao tri časa nakon kojih se Novak približio na tri koraka od osvajanja kalendarskog gren slema.

Novak je nešto sporije ušao u meč dozvolivši Bruksbiju dva brejka i osvajanje seta neočekivano lako – 6:1. Srpski teniser je u prvom delu igre načinio čak 11 neiznuđenih grešaka, naspram samo jedne rivala.

Prva tri gema drugog seta protekla su u znaku Novaka koji je najpre došao do brejka a zatim isti potvrdio za 3:0. Razigrani i vrlo neugodni Amerikanac se vratio nakon maratonskog petom gema koji je trajao 20 minuta i u kojem je posle 24 odigrana poena iskoristio šestu brejk loptu. Na sreću, Novak je odmah u sledećem odgovorio brejkom, poveo sa 4:2, zatim i 5:2. Treći set pripao je Novaku rezultatom 6:3 posle 68 minuta.

Novak je u trećem setu pronašao svoju igru i već u uvodnom gemu iskoristio treću brejk loptu i poveo sa 1:0. Tu prednost je posle novog brejka u trećem gemu doveo do 4:0. Sa razlikom od četiri gema set je završio u svoju korist i poveo sa 2:1.

Trostruki šampion US Opena je kontrolisao igru u trećem setu i isti rutinski dobio rezultatom 6:2 posle dva brejka.

Statistika: as poeni (9-4), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (44-27), neiznuđene greške (41-28), broj osvojenih poena (115-95).

Šesti nosilac turnira Mateo Beretini biće Novakov protivnik u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva SAD u sredu.

Italijan je plasman među osam najboljih izborio trijumfom nad Nemcem Oskarom Oteom rezultatom 3:1.

Novak protiv 25-godišnjeg Beretinija ima stopostotan učinak, tri duela – tri pobede. Ove godine ga je dobio u četvrtfinalu Rolan Garosa (3:1) i finalu Vimbldona (3:1).

Izvor: novakdjokovic.com