Novak prejak za Ferera, u polufinalu Majamija protiv Iznera!

Nole je na dva koraka od odbrane titule na Masters turniru u Majamiju.

U četvrtfinalu „Miami Open“-a najbolji teniser sveta je rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 7:5 savladao 6. nosioca turnira, Davida Ferera iz Španije.

Bio je to njihov 19. međusobni duel nakon kojeg je Novak povećao prednost nad Fererom na 14-5.

Španski teniser je bolje ušao u duel oduzevši Novaku servis već u drugom gemu. U drugoj polovini seta naš teniser je zaigrao mnogo bolje, a rezultat su dva brejka (u sedmom i jedanaestom gemu), koji su mu doneli prvi set, 7:5.

Visok nivo igre Novak je preneo u drugi set. Nagrada je stigla u trećem gemu kada je treći put oduzeo početni udarac Špancu i poveo 2:1, zatim i 3:1. Kako se meč približavao kraju bilo je jasno da Ferer neće uspeti da ugrozi Novakovo vođstvo. Ipak, nezgodni Španac je u desetom gemu iskoristio poslednju šansu, načinio ribrejk i poravnao rezultat na 5:5. Sledeći gem bio je brejk za Novaka, tako da je nakon jednog časa i 53 minuta prvi nosilac došao do nove pobede i odbrane 360 poena (preostaje mu još 640).

„Ferer je odlično počeo meč, nije pravio mnogo grešaka“, izjavio je Novak posle duela. „Morao sam da se borim za svaki poen. Iako sam bio u zaostatku u prvom setu, znao sam da ću imati priliku za preokret. Dobro sam se osećao na terenu. Bio sam fokusiran i uspeo da iskoristim svoje šanse i zabeležim još jednu pobedu.“

Statistika susreta: as poeni (2-1), dvostruke servis greške (4-3), direktni poeni (34-10), neiznuđene greške (37-27).

Amerikanc Džon Izner, 22. nosilac turnira iznenadio je ranije danas Keija Nišikorija (4) – 6:4, 6:3, i on će biti Novakov rival u polufinalu Majamija u noći između petka i subote od 01:00h (po našem vremenu).

Izner i Novak sastajali su se osam puta do sada uz prednost srpskog tenisera od 6-2.

Pre tačno dve nedelje Novak je nadigrao 208cm visokog Iznera u osmini finala Indijen Velsa rezultatom 6:4, 7:6.