Novak preko Berdiha do polufinala Mastersa u Torontu

Fotografija: Getty Images

Sjajnom pobedom nad Tomašom Berdihom (Češka, 5) rezultatom 7:6 (8:6), 6:4 Nole se plasirao u polufinale Rodžers kupa.

Nakon 27. međusobnog duela protiv Čeha, srpski teniser je povećao prednost nad Berdihom na 25-2.

Uzbudljiv prvi set trajao je čak jedan čas i 12 minuta. Tokom prvih dvanaest gemova teniseri su razmenili po jedan brejk. Najpre je Novak u šestom iskoristio prvu brejk loptu, da bi potom Berdih u devetom uzvratio i ostao u setu. Srpski teniser je u jedanaestom gemu spasio tri brejk lopte, a potom stigao do taj-brejka. Nakon što je Novak poveo sa 3:1, Berdih je vezao pet poena i došao do 6:3 i tri vezane set lopte (dve na svoj servis). Prvi nosilac ne samo da je vratio oba mini brejka i izjednačio na 6:6, nego je osvojio i naredna dva poena za 7:6 (8:6).

Prvi je do brejka u drugom setu ponovo stigao Novak. Bilo je to u trećem gemu. Ovog puta nije dozvolio Berdihu da se vrati, tako da je sedam gemova kasnije zabeležio treći ovogodišnji trijumf u glavnom gradu provincije Ontario.

Teniseri su na terenu proveli tačno dva časa.

Statistika: as poeni (3-1), dvostruke servis greške (5-4), direktni poeni (14-30), neiznuđene greške (33-44).

Protivnik najboljeg teniser sveta u polufinalu Mastersa u Torontu biće pobednik meča Miloš Raonić (Kanada, 4) – Gael Monfis (Francuska, 10).

Polufinalni meč Novak će odigrati u noći između subote i nedelje od 02:00h po srednjeevropskom vremenu. Pre toga, u okviru prvog polufinala sastaće se drugi i treći nosilac, Sten Vavrinka i Kei Nišikori.

Noletov desktop kalendar za mesec avgust 2016. možete preuzeti ovde.