Novak preokrenuo protiv Edmunda i plasirao se u treće kolo US Opena

Najbolji teniser sveta nastavlja da niže pobede u 2020. godini.

Novak je u drugom kolu Otvorenog prvenstva SAD savladao Britanca Kajla Edmunda (ATP #44) rezultatom 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, 6:2 i stigao do 25-0 u sezoni.

Prvi set protekao je bez brejkova iako su teniseri imali nekoliko šansi u uvodnim gemovima. Edmund je u završnici taj-brejka ostvario suficit od jednog mini brejka koji mu je doneo uvodni set.

Novak je u nastavku drastično podigao nivo igre. Jedan brejk u drugom setu doneo mu je osvajanje istog.

Još ubedljiviju igru Srbin je pokazao u trećem setu. Tokom prvih pet gemova, dva puta je oduzeo servis rivalu i poveo sa 4:1. Edmund je vratio jedan brejk, Novak je odgovorio na isti način, zatim je ponovo usledio brejk Britanca, ali mu ni to nije bilo dovoljno da uzdrma Novaka. 6:4 za prvo vođstvo u setovima.

Kako je meč odmicao, Novak je bio sve sigurniji i dominantniji na terenu. Dva brejka u četvrtom setu za laganih 6:2.

„Kajl je fantastično odigrao prvi set. Sjajno je servirao, bio agresivan. Bekhend mu je bio dosta jak u prvom setu. Od drugog seta osećao sam se mnogo bolje, dobro sam servirao, riternirao i stvari su došle na svoje mesto“, rekao je Novak posle meča.

Susret je trajao tri časa i 13 minuta.

Statistika: as poeni (16-7), dvostruke servis greške (3-6), direktni poeni (51-27), neiznuđene greške (34-36), broj osvojenih poena (139-107).

Jan-Lenard Štruf (ATP #29) biće Novakov rival u trećem kolu US Opena u petak.

Nemački teniser je u drugom kolu slavio protiv Majkla Moha bez izgubljenog seta.

Novak i Štruf su odigrali četiri međusobna duela do sada. Svi su pripali srpskom teniseru koji je slavio pre nedelju dana u četvrtfinalu Sinsinati Mastersa.