Novak srušio Zvereva, rival u polufinalu senzacija turnira Karacev

Novak je na dva koraka od odbrane titule na Australijen Openu!

Fotografija: Profimedia

Prvi teniser sveta i osmostruki šampion Melburn Parka eliminisao je posle nekoliko preokreta u četvrtfinalu Aleksandera Zvereva (6) rezultatom 3:1, po setovima 6:7 (6:8), 6:2, 6:4, 7:6 (8:6).

„Sporo sam ušao u večerašnji meč. Polako sam podizao nivo igre, trebalo mi je vremena. Bilo je tesno u završnici prvog seta. Posle toga sam krenuo bolje da se krećem i popravio sam servis. Čak sam i više as poena odservirao od njega s obzirom da znamo ko je Saša kada su u pitanju servisi“, rekao je Novak posle susreta.

Meč je trajao tri časa i 30 minuta.

Novak je otvorio meč sa dva asa i dve dvostruke servis greške. U tom gemu pretrpeo je brejk, a do desetog je spasio još dve brejk lopte. Pri rezultatu 3:5 srpski teniser je anulirao jednu set loptu, a zatim na 4:5 iskoristio svoju prvu brejk šansu u meču i izjednačio na 5:5. Dramatičan taj-brejk pripao je Zverevu rezultatom 8:6 posle sedam mini brejkova i 59 minuta na terenu.

Potpuno drugi Novak na terenu ekspresno stiže do 4:0 i tu prednost čuva do kraja drugog seta za 6:2 i izjednačenje.

Praktično poklonjen brejk u drugom gemu trećeg seta doneo je Zverevu prednost od 3:0, potom i 4:1. Sjajni Novak je u nastavku pokazao zašto je na ovom terenu najopasniji, vezao pet gemova i posle 45 minuta i 6:4 poveo u setovima.

Početak četvrtog seta dosta je ličio na start trećeg. Nemački teniser je ponovo poveo sa 3:0, nakon čega je Novak odmah zaigrao čvršće i došao do 3:3. Ovog puta taj-brejk je rezultatom 8:6 pripao fenomenalnom Novaku posle samo jednog mini brejka.

Statistika: as poeni (23-21), dvostruke servis greške (5-5), direktni poeni (48-45), neiznuđene greške (56-38), broj osvojenih poena (149-139).

Senzacija turnira, kvalifikant Aslan Karacev, biće Novakov rival u polufinalu Australijen Opena (četvrtak). Rus je 114. igrač ATP liste i prvi teniser u Open Eri koji je na svom gren slem debiju došao do polufinala.

„On je veoma jak fizički, odlično se kreće. Ima snažan bekhend, što je tipično za rusku školu tenisa. Takođe dobro servira“, osvrnuo se Novak na svog rivala u meču za finale.

Karacev je u poslednja tri meča izbacio tri nosioca, a plasman među četiri najbolja obazbedio je pobedom nad Grigorom Dimitrovim (18) rezultatom 3:1.

Izvor: novakdjokovic.com