Novak u devetom finalu Vimbldona u karijeri!

Deset godina Novak je bez poraza na centralnom terenu hrama tenisa, a više od šest godina na Vimbldonu generalno!

Drugi nosilac turnira i branilac titule plasman u novo finale „The Championships“-a izborio je trijumfom nad osmim nosiocem Janikom Sinerom rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 7:6 (7:4).

„Bio je ovo tesan i napet meč, iako možda rezultat to ne pokazuje. Treći set je mogao da ode na njegovu stranu, imao je dve set lopte. Promašio je neke udarce, omogućio mi da dođem do taj-brejka. Svojom igrom danas pokazao je zašto je jedan od najboljih na svetu. Dobar je osećaj biti u novom finalu Vimbldona, posebno jer imam 36 godina. Osećam se dosta mlađe, i dalje imam veliku motivaciju. Ovaj sport mi je dao mnogo u životu“, rekao je Novak posle meča.

Fotografija: AP

Polufinalni duel trajao je dva časa i 46 minuta, a bio je to Novakov 92. dobijeni meč na travi Vimbldona u karijeri.

Srpski teniser je tokom prva dva seta dolazio do brejka u ranoj fazi što je, ispostavilo se, bilo ključno po ishod oba. Siner je imao četiri pokušaja da oduzme Novaku servis tokom prva dva perioda igre, ali je pri svakom ostajao bez brejka.

Imao je Novak tri vezane prilike u trećem gemu trećeg seta da ponovi scenario iz prethodna dva ali se Italijan izvukao i održao ravnotežu u setu. Pri vođstvu od 5:4 za protivnika, Novak je spasio dve brejk/set lopte i nešto kasnije u svom stilu set dobio u taj-brejku rezultatom 7:4 iako je gubio 1:3.

Statistika: as poeni (11-8), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (33-44), neiznuđene greške (21-34), broj osvojenih poena (105-96).

Novak će se u nedelju od 15 časova (po srednjeevropskom vremenu) boriti za osmu titulu na Vimbldonu protiv pobednika drugog polufinalnog okršaja u okviru kojeg se sastaju Karlos Alkaraz (Španija, 1) i Danil Medvedev (Rusija, 3).

Plasman u finale Novaku je doneo 1200 ATP poena, dok titula vredi dodatnih 800.

Novaku bi trofej na Vimbldonu doneo povratak na prvo mesto svetske rang liste gde bi od ponedeljka započeo 390. nedelju.