Novak u finalu turnira u Beogradu!

Trećom pobedom u rodnom gradu Novak se približio na korak od osvajanja titule na drugom srpskom ATP turniru u 2021. godini.

Najbolji teniser sveta i prvi nosilac je u polufinalu Belgrade Open-a slavio protiv Slovaka Andreja Martina (kvalifikant, 119. igrač sveta) rezultatom 6:1, 4:6, 6:0.

Prvi set trajao je 38 minuta, a Novak ga je nakon dva brejka rešio u svoju korist. Slovački teniser je u poslednjem gemu ispustio pet brejk prilika da smanji prednost Novaka i produži igranje uvodnog seta.

Drugi set bio je napetiji od prvog, a bolji start pripao je Martinu koji je u drugom gemu oduzeo servis Srbinu i poveo sa 2:0. Novak je u sledećem gemu vratio brejk, a potom u sedmom došao do brejka prednosti i 4:3. Zahvaljujući greškama Novaka i nešto opuštenijoj igri, Slovak je na brejk odgovorio brejkom i izjednačio na 4:4. I ne samo to, nego je u poslednjem gemu još jednom oduzeo servis Novaku i neočekivano došao do osvajanja drugog seta.

Odlučujući set Novak je odigrao u „petoj brzini“, sveo greške na minimum i dobio ga bez izgubljenog gema.

Novak će ime rivala u meču za titulu saznati kada bude završen drugi polufinalni duel u okviru kojeg se sastaju Federiko Delbonis (Argentina, 8) i Aleks Molčan (Slovačka, kvalifikant).

Finale je na programu u subotu od 14 časova.