Odbojka dame: Vizura ubedljiva protiv Železničara

Odbojkašice Vizure zadržale su prvo mesto na tabeli, pošto su u utakmici desetog kola bile superiornije od igračica Železničara posle nešto više od sat vremena igre. Vizura je tokom tri seta dominirala i devetom pobedom su ostale na vrhu Superlige, dok je Železničar pao na sedmo mesto šestim porazom. Ubedljive u ovom kolu su bile i odbojkašice Crvene zvezde, koje su sigurnom igrom slavile protiv Kraguja, koji je novim porazom ostao u opasnoj zoni. Crvena zvezda je posle nekoliko kola u kojim je prikazivala veoma lošu igru, konačno zaigrala kako ume i može i maksimalnom pobedom su ostale na petoj poziciji.
I Jedinstvo iz Stare Pazove, trijumfovalo je na gostovanju u Zrenjaninu. Prava borba viđena je u prvom i trećem setu, koje su gošće dobile nakon boljih igara u završnici, dok je u drugom setu tim iz Zrenjanina pružio bledu igru i u tom periodu igre Jedinstvo ih je pregazilo,pritom izgubivši samo devet poena. Najzaslužnija za sedmu pobedu u sezoni i drugo mesto na tabeli, bila je Trivunović Sanja sa 20 poena. Odbojkašice Zrenjanin, posle sjajne igre u prošlom kolu i pobede protiv Spartaka, šestim porazom su pale na osmu poziciju.
Najzanimljiviji meč desetog kola, barem nam tako rezultat u osvojenim setovima kaže odigrale su igračice, Dinama i Spartaka. Subotičanke su odlično započele meč i povele sa 1:0 u setovima, ali se nakon tog dobijenog seta desio veliki pad u igri Spartaka. Posle gubitka seta Dinamo je počeo mnogo bolje da igra, zaustavili su najbolje igračice Spartaka i predvođene Kocić Ninom su u naredna tri seta, sigurnom igrom zabeležili četvrti trijumf u sezoni, za razliku od Spartaka koji je poržen drugi put uzastopno i sada su tek na četvrtoj poziciji.
Ostala je da se odigra, još jedan meč desetog kola u kome će se sastati Tent i Jedinstvo (Užice).