Pobeda Noleta nad Runeom za polufinale Pariza!

Novim trijumfom u Bersiju Novak se približio na dva koraka od osvajanja sedme titule na „Rolex Paris Masters“-u.

Najbolji teniser sveta je u četvrtfinalu Mastersa u Parizu posle velike borbe savladao šestog nosioca turnira Holgera Runea rezultatom 7:5, 6:7 (3:7), 6:4 i izjednačio odnos u međusobnim duelima na 2-2.

Fotografija: Profimedia

Meč je trajao dva časa i 54 minuta.

Tokom prvog seta vodila se izjednačena borba dvojice tenisera. Jedina brejk lopta je bila i ona najvažnija. Dvanaesti gem, prvi na razliku, brejk lopta za Novaka i osvojen set rezultatom 7:5.

Rune je prvi došao do brejka u drugom setu. Bilo je to u trećem gemu kada se Novak opustio i dozvolio rivalu da profitira bez izgubljenog poena. Srećom, srpski teniser je odgovorio ribrejkom neposredno u narednom gemu i izjednačio na 2:2. Pri vođstvu od 5:4 Novak je imao jednu meč loptu na servis Runea, ali se Danac spasio i u nastavku zaigrao agresivnije. Netipično za Novaka u taj-brejku, stao je prvi servis, pao je u igri i Rune posle 7:6 (7:3) i 68 minuta stiže do 1:1.

Treći set Novaku je pripao posle samo jednog brejka, u trećem gemu, koji ga je doveo do novog polufinala u prestonici Francuske.

Statistika: as poeni (10-8), dvostruke servis greške (4-3), direktni poeni (31-38), neiznuđene greške (25-26), broj osvojenih poena (97-92).

Pobednik susreta Andrej Rubljov (Rusija, 5) – Aleks De Minor (Australija, 13) biće Noletov rival u polufinalu Pariza u subotu od 16.30h.

Drugi polufinalni par čine Stefanos Cicipas (Grčka, 7) i Grigor Dimitrov (Rusija).