Pobeda Novaka nad Tompsonom za treće kolo Vimbldona

Nestvaran niz Novakovih pobeda na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije se nastavlja.

Drugi teniser kojeg je Novak bez izgubljenog seta ispratio sa ovogodišnjeg Vimbldona je sjajni Australijanac Džordan Tompson (ATP #68) – 6:3, 7:6 (7:4), 7:5.

Bio je ovo njihov prvi međusobni susret. Trajao je dva časa i 27 minuta posle kojih je Novak stigao do 350. gren slem pobede u karijeri.

Tokom 30 minuta koliko je trajao prvi set Novak nije načinio nijednu neiznuđenu grešku. Realizacija prvog servisa bila je stopostotna, 17/17. Jedinu brejk loptu u ovom delu igre imao je srpski teniser, iskoristio je u šestom gemu i stekao ključnu prednost za krajnji ishod seta.

I u drugom setu brejk lopte bile su isključivo na Novakovoj strani. Propustio je dve, a kada dođe do taj-brejka, znamo ko je u apsolutnoj prednosti. Jednim mini brejkom Novak je došao do vođstva od 2:0. Drugi set trajao je jedan čas i pet minuta.

Fenomenalni servisi krasili su Novakovu igru i u trećem setu. Čekao je svoju priliku na servis Tompsona i dočekao je u poslednjem gemu. Poslednji poen, prva brejka prilika u setu i realizacija iste.

Statistika: as poeni (8-21), dvostruke servis greške (0-2), direktni poeni (40-43), neiznuđene greške (13-20), broj osvojenih poena (109-89).

Bolji iz duela Tomas Martin Ečeveri (Argentina, 29) – Sten Vrvinka (Švajcarska) nalazi se na Novakovom putu u trećem kolu Vimbldona (petak).