Pobeda Novaka u debitantskom meču u Akapulku

Novak je trijumfom započeo svoj prvi nastup u Meksiku.

U uvodnom kolu turnira u Akapulku prvi nosilac je maksimalnim rezultatom, po setovima 6:3, 7:6 (7:4) savladao Slovaka Martina Kližana (ATP #62).

Meč je trajao jedan čas i 34 minuta, a odigran je u fenomenalnoj atmosferi centralnog terena pred prepunim tribinama.

Najbolji srpski teniser je u trećem i petom gemu prvog seta spasio ukupno četiri brejk lopte, da bi u šestom iskoristio drugu šansu da oduzme servis rivalu i povede sa 4:2. Tri gema kasnije tu prednost je materijalizovao i otišao na pauzu sa prednošću od 6:3.

Novak se nakon brejka u prvom gemu drugog seta približio pobedi, ali se Kližan pobrinuo da mu taj put maksimalno oteža. Slovački teniser je vezao dva brejka u nastavku i stigao do 2:4. Vratio se Novak u narednom gemu i doveo set do taj-brejka, koji mu je pripao rezultatom 7:4.

„Uvek je teško dobiti prvi meč na turniru ali sam zadovoljan kako sam odigrao, naročito u prvom setu. Nadam se da ću nastaviti tako“, rekao je Novak.

Statistika: as poeni (3-2), dvostruke servis greške (0-3), direktni poeni (9-25), neiznuđene greške (11-30).

Noletov protivnik u drugom kolu Akapulka biće 32. teniser ATP liste, Huan Martin del Potro (Argentina), koji je rezultatom 6:4, 3:6, 7:6 nadigrao Fransisa Tiafoa (SAD, kvalifikant).

Biće to njihov šesnaesti po redu međusobni okršaj. Novak vodi 11-4, a poslednji duel pripao je Argentincu u prvom kolu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru prošle godine (6:7, 6:7).

Izvor: novakdjokovic.com