Rođendanski trijumf Noleta u drugom kolu Ženeve

Pobedom u drugom kolu Ženeve Novak je na svoj 37. rođendan došao do 1100. dobijenog meča u karijeri.

Plasman u četvrtfinale „Gonet Geneva Open“-a Novak je izborio trijumfom protiv 85. tenisera sveta Janika Hanfmana (Nemačka) rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Najbolji teniser sveta i prvi nosilac je u susretu drugog kola na terenu proveo jedan čas i 29 minuta.

Novak je prvi set rešio u svoju korist nakon jednog brejka (u šestom gemu) i jednočasovnog prekida zbog kiše pri rezultatu 5:3 (40:40).

Iako je u drugom setu poveo sa 3:0, Novak je dozvolio rivalu da se vrati i izjednači na 3:3. U tom trenutku „probudio“ se pravi Novak, uzeo preostala tri gema (od kojih su dva bili brejkovi) i zasluženo slavio.

Po završetku meča Novaku je sa tribina otpevana rođendanska pesma, nakon koje su organizatori izneli tortu i predali je slavljeniku.

Nole će u četvrtfinalu Ženeve u četvrtak igrati protiv boljeg iz duela Talon Grikspor (Holandija, 6) – Denis Šapovalov (Kanada, WC).