Rutinski start Novaka na „Mutua Madrid Open“-u

Najbolji teniser sveta pobedom je započeo učešće na četvrtom Masters turniru sezone, koji se od 1. do 8. maja održava u glavnog gradu Španije.

Nole je u drugom kolu „Mutua Madrid Open“-a bez izgubljenog seta nadigrao hrvatskog igrača Bornu Ćorića (ATP #40) rezultatom 6:2, 6:4 i tako poveo sa 1-0 u međusobnim susretima.

Šampion Madrida iz 2011. godine prvi set je rešio u svoju korist nakon što je u četvrtom i osmom gemu oduzeo Ćoriću početni udarac, ne dozvolivši mu nijednu brejk priliku.

Hrvatski teniser je pružio snažan otpor u drugom setu, igrao se gem za gemom, da bi Novak u poslednjem prelomio meč trećim brejkom.

Statistika: as poeni (2-4), dvostruke servis greške (4-0), direktni poeni (16-11), neiznuđene greške (14-23).

Novak će meč trećeg kola „Mutua Madrid Open“-a odigrati u četvrtak od 16 časova, a rival će mu biti 17. teniser ATP liste, Roberto Bautista Agut.

Španac je u drugom kolu bio bolji od sunarodnika Felisijana Lopeza posle tri odigrana seta – 6:3, 5:7, 7:5.

Novak i Agut su se tri puta sastajali na ATP turu uz maksimalan učinak srpskog tenisera.

Izvor: novakdjokovic.com