Srpski basketaši srebrni

Srpski basketaši u sastavu Marko Ždero, Marko Savić, Dušan Domović Bulut i Dejan Majstorović osvojili su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Bukureštu. Posle olimpijske medalje, u Srbiju je stigla i nova medalja u sve popularnijem basketu „tri na tri“. Najbolja srpska i svetska ekipa je osvojila srebrnu medalju u Rumuniji, pošto je u finalnom meču poražena od Slovenije sa 19:17. Na putu do finala srpski momci su slavili protiv Francuske i Španije tokom grupne faze takmičenja. U četvrtfinalu je pala Rumunija sa ubedljivih 22:11, dok je u polufinalu svu snagu srpskog tima na svojoj koži osetila i Holandija sa sigurnih 21:12. Novom medaljom Bulut, Ždero, Savić i Majstorović su nastavili seriju sjajnih rezultata i samo su potvrdili svoju klasu i veliki kvalitet.

kosarkaska-lopta-1024x685

Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...