US Open: Sjajni Novak prejak za Kverija

Jedan čas i 25 minuta Novak je proveo na Artur Eš stadionu u okviru trećeg kola Otvorenog prvenstva SAD, koje je odigrano u subotu.

Najbolji teniser sveta je plasman u osminu finala US Opena izborio rutinskom pobedom nad 28. nosiocem, domaćim teniserom Semom Kverijem uz svega sedam izgubljenih gemova – 6:3, 6:2, 6:2.

Novak je dominirao na terenu u svim segmentima igre od početka do kraja susreta, ne dozvolivši rivalu da iskoristi snažan servis i u bilo kom trenutku učini nešto kako bi u meč uneo neizvesnost.

Vrlo brzo Novak je stvorio zalihu od dva brejka i stekao prednost od 5:0. Uspeo je Kveri da vrati jedan brejk i smanji vođstvo srpskog igrača na 5:3, da bi Novak u narednom gemu na svoj servis stavio tačku na prvi set koji je trajao 28 minuta.

Drugi set trajao je kraće od prvog a Novak je sa dva brejka (u uvodnom i sedmom gemu) obezbedio ubedljiviji rezultat nego što je to bio slučaj u prvom, 6:2.

Prvi nosilac je i u trećem setu bio na visini zadatka. Laganih 6:2 za plasman među 16 najboljih u Njujorku.

U osmini finala poslednjeg Gren Slema sezone prošlogodišnji finalista igraće protiv pobednika meča između 13. i 22. nosioca, Džona Iznera (SAD) i Filipa Kolšrajbera (Nemačka).