Vaterpolo: Večiti sigurni

Partizan i Crvena zvezda nalaze se  na korak od finala domaćeg prvenstva, pošto su u prvim polufinalnim mečevima zabeležili ubedljive trijumfe.

Beogradski crno-beli su bili uspešniji od kragujevačkog Radničkog. Od starta utakmice , u bazenu je postojao samo jedan tim. Partizan  je tokom prvog poluvremena stigao  do četri gola prednosti (4:0), a na poluvremenu su imali prednost od 4:1.  U nastavku meča Radnički je pružio jači otpor u trećoj četvrtini, koju su crno-beli dobili sa 2:1.  Poslednja deonica donela je još bolju igru Partizana, koji je apsolutno pokazao dominaciju na ovom meču i sasvim  zasluženo  je  odneo ubedljivu  pobedu rezultatom 9:2. Najefikasniji kod Partizana su bili  Tikas i Gogov sa po dva gola, a po jedan su postigli Manojlović, Asanović, Subotić, Radojević i Jakšić. Kod gostiju su se u strelce upisali Joksimović i Lekić.

Drugi večiti rival, Crvena zvezda je slavila protiv Vojvodine rezultatom 11:5. Novosađani su imali snage da se suprostave crveno-belima samo tokom prve četvrtine, nakon čega su puleni Riste Maljkovića podigli nivo igre koji Novosađani nisu mogli da prate i do kraja utakmice su samo povećavali svoju prednost.  Srđan Aksentijević  se upisao u listu strelaca četri puta, Stefan Ilić dva puta, ali je epitet igrača utakmice  otišao u ruke golmana Kralja koji je zabeležio fenomenalnih 16 odbrana. U redovima Vojvodine po jedan gol su postigli  Gvozdanović, Ćatović, Trkulja, Rogač i Marčeta.