Novak je u polufinalu završnog turnira u Torinu!

Takmičenje u Zelenoj grupi na ATP finalu u Torinu Novak je završio sa dve pobede i jednim porazom. Ipak, još uvek nije obezbedio plasman u polufinale turnira koji je osvajao šest puta.

U poslednjem duelu Round Robin faze Novak je slavio protiv Poljaka Huberta Hurkača rezultatom 2:1, rezultatom 7:6 (7:1), 4:6, 6:1 u susretu koji je trajao dva sata i pet minuta.

Gubitak jednog seta Novaku je znatno zakomplikovao situaciju i samo će mu pobeda Sinera protiv Runea večeras omogućiti nastup u polufinalu.

Prvi set protekao je bez brejk šansi. Novak je u taj-brejku pokazao sjajnu igru i osvojio ga rezultatom 7:1 posle 54 minuta koliko je trajao uvodni set.

Hurkač je u drugom setu smanjio broj grešaka (čak 15 više od Đokovića u prvom), a Novak povećao. Poljak dolazi do brejka u petom gemu i vođstva od 2:3. Novak je pri rezultatu 3:4 imao dve brejk lopte, ali je Hurkač sjajnim servisima spasio obe i nešto kasnije došao do osvajanja drugog seta.

Odlučujući set Novak je odigrao na visokom nivou, dva puta oduzeo servis rivalu i došao do druge pobede u Zelenoj grupi koja mu je donela još 200 ATP poena (ukupno 400).

Siner je zahvaljujući maksimalnom učinku u grupi zauzeo prvu poziciju dok će Novak u polufinalu (subota) kao drugoplasirani igrati protiv prvoplasiranog iz Crvene grupe.