ABA liga: Zvezdina metla, Gordić tri sekunde pred kraj doneo pobedu Budućnosti…

Zvezda nije dozvolila iznenađenje i posle samo dva dana pauze odigrala je još jednu odličnu utakmicu. Ekipa Dušana Alimpijevića je u Pioniru pobedila Mornar rezultatom 91-63. Domaćin je od samog početka dominirao i videla se razlika u kvalitetu, tako je na poluvreme otišla sa plus 19. Najbolji je bio mvp prethonog kola Evrolige, Džejms Feldin sa 23 poena, šutirao je 5 od 7 za tri poena. Milko Bjelica je odigrao dobar meč ubacivši 17. Kod gostiju najbolji su bili Amerikanci Nidam i Reli-Ross. Amerikanac sa pasošem Crne Gore dao je 16 poena uz 4 skoka i asistencije.

U Morači, ekipa Budućnosti dočekala je ekipu Cedevite. Potencijalno zanimljivije polufinale opravdalo je tu ulogu. Obe ekipe su bile raspucane ali na kraju je ekipa Aleksandra Džikića slavila pogotkom sa linije slobodnog bacanja koje je ubacio Nemanja Gordić. Cedevita je imala šut za pobedu, bolje rečeno Čeri koji je promašio i tako postao tragičar svoje ekipe jer je u zadnja 2 minuta napravio par grešaka koje su, ispostaviće se koštale pobedu njegovu ekipu. Najbolji igrač utakmice je bio Nemanja Gordić sa 23 poena uz index korisnosti 30! Kod gostiju pored Čerija sa 24 poena dobar je bio i Nikols sa 19. Serija se seli u Zagreb gde će Cedevita pokušati da produži i ode u majstoricu.

Autor: Filip Vukotić