AUS Open: Nole srušio domaćeg tenisera, u 3. kolu protiv Ečeverija

Novak se uspešno izborio i sa drugim izazovom na Otvorenom prvenstvu Australije.

Najtrofejniji teniser Australijen Opena je u drugom kolu turnira u Melburnu nadigrao domaćeg tenisera, 24-godišnjeg Alekseja Popirina rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 4:6, 7:6 (7:4).

Fotografija: AP

Večernji meč u Rod Lejver areni trajao je tri časa i 10 minuta, odigran je pred punim tribinama i završen u ponoć po lokalnom vremenu.

Tokom prvog seta Novak je konstantno bio blizu brejka. Najpre je u četvrtom gemu propustio dve šanse, zatim dva gema kasnije još jednu. Konačno, u osmom gemu lomi otpor Australijanca i potvrdom brejka sa 6:3 dolazi do vođstva u setovima.

Novak je u nastavku duela više grešio i to je razigranom Popirinu donelo prvi brejk i prednost od 3:1, zatim i 4:1 u drugom setu. 43. igrač ATP liste je pri rezultatu 5:4 servirao za osvajanje seta, ali Novak tada koristi treću brejk loptu i vraća se u set. Već u sledećem, greškama je poklonio set rivalu koji je igrao na sve ili ništa uz fantastičnu podršku sa tribina.

I u trećem setu Novak se mučio da pronađe svoju igru. Morao je da spašava čak četiri set lopte (čak tri vezane) da bi izborio igranje taj-brejka u kojem je iskoristio veliko iskustvo da ponovo povede i približi se na set od pobede.

Stari Novak vratio se u četvrtom setu. Servis je funkcionisao savršeno, a do brejka odluke došao je u šestom gemu kada je Popirinu oduzeo servis bez izgubljenog poena.

Statistika: as poeni (11-17), dvostruke servis greške (0-4), direktni poeni (31-52), neiznuđene greške (31-57), broj osvojenih poena (123-105).

Tomas Martin Ečeveri, 30. nosilac turnira, biće Novakov protivnik u trećem kolu Australijen Opena u petak.

Argentinac je u drugom kolu bio bolji od Francuza Gaela Monfisa rezultatom 3:0.

Prethodna dva duela protiv Ečeverija pripala su Novaku, a oba su odigrana prošle godine.