Košarka Superliga: Crvena zvezda prva do finala

Košarkaši Crvene zvezde prvi su finalisti košarkaške Superlige Srbije, pošto su i u drugoj utakmici savladali ekipu Mega Leksa rezultatom 74:64. Meč u Sremskoj Mitrovici je uglavnom protekao u izjednačenoj borbi, nijedna ekipa sve do početka četvrte deonice nije imala veću prednost od nekoliko poena. Početkom poslednje četvrtine crveno – beli predvođeni Lukom Mitrovićem i Markom Gudurićem vezuju nekoliko poena i odlaze na 66:60. Na to se nadovezao Branko Lazić trojkom i ekipa Dejana Radonjića je otišla na velikih devet razlike. Nije se Mega predavala, pokušavao je u ovom meču sjajni Nikola Janković da uhvati priključak za crveno – belima, ali je u finišu utakmice  fantastično odigrao Luka Mitrović i odveo svoj tim u finale. Upravo je Luka bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 20 poena, njega je ispratio Stefan Jović sa 18, dok se u poraženom taboru istakao Nikola Janković sa 23 poena.  Treba istaći da je trener Mega Leksa, Dejan Milojević tokom četvrte četvrtine dobio drugu tehničku grešku i morao je da napusti klupu svog tima.

U drugom polufinalnom duelu FMP je uspeo da slavi protiv Partizana i izbori majstoricu. Ekipa iz Železnika je tokom većeg dela meča imala prednost, već u finišu prvog poluvremena ta prednost je bila dvocifrena, ali se na veliki odmor otišlo  sa prednošću FMP-a od sedam poena razlike. Posle prilično lošeg prvog dela utakmice, Edo Murić pogađa trojku i crno – beli  preuzimaju vođstvo 48:47. Ali, u tim trenucima FMP pravi  seriju od 11:0 , kojom odlazi na velikih 11 poena prednosti. Ponovo su se trgili igrači u crno – belim dresovima uspevaju da uzvrate serijom 15:4 i da dođu do potpunog egala. U poslednjem  minutu  utakmice ekipa iz Železnika je imala prednost 73:72, napad je imao Partizan ali  neverovatnu grešku pravi Vilson koji  gazi  liniju i poklanja loptu domaćinu. Nije takav poklon FMP hteo da propusti lopta stiže do Ognjena Dobrića, koji pogađa trojku i razigrani domaćin odlazi na plus četri (76:72) . Poslednju šansu da izbore produžetak momci Aleksandra Džikića propuštaju posle promašenog drugog slobodnog bacanja Davidovca pri rezultatu 77:74, pošto je najbolji u skoku bio Đoković koji je na taj način sačuvao pobedu domaćina.  Junak pobede je bio Ognjen Dobrić sa 21 poenom,  u redovima  Partizana daleko najbolji je bio Džons sa 18.

kosarkaska-lopta-1024x685

Rezultati drugih mečeva:

Mega Leks – Crvena zvezda 64:74

FMP – Partizan 79:74

Treći meč između FMP-a i Partizana , koji će odlučiti  drugog finalistu je na programu u sredu od 21 h.

Prethodni tekst
Sledeći tekst
Uroš Selenić
Rođen 1997. godine u Valjevu. Osnovnu i srednju školu završio u rodnom gradu, a trenutno je student sportskog novinarstva. Još od osnovne pokazao ljubav prema sportu. Trenirao rukomet i odbojku, a učestvovao je i na raznim takmičenjima iz atletike. Od boljih rezultata u atletici ističu se zlatna medalja u bacanju kugle u četvrtoj godini srednje škole na nivou grada Valjeva, kao i treće mesto u trci na tri kilometra pored reke Gradac. Akreditovani novinar sa Evropskog prvenstva u vaterpolu 2016. godine, obožava istoriju i arheologiju, živi za sport...