Košarka Superliga: Večiti po planu

Večiti rivali su po očekivanju slavili u prvim mečevima polufinala plej-ofa. Crvena zvezda je pobedila Mega Leks rezultatom 77:66, dok su crno-beli slavili protiv FMP-a  sa 82:63.  Revanš mečevi su na programu u nedelju i ponedeljak.

Crvena zvezda  je u prvoj utakmici kao domaćin očekivano savladala ekipu Mega Leksa. Ekipa Dejana Milojevića je uspela da parira crveno – belima samo tokom  prve četvrtine, ili tačnije do rezultata 23:22 za domaćina.  Loša druga deonica u kojoj su momci iz Sremske Mitrovice upisali samo 12 poena, na kraju je i odlučila pobednika budući da su taj period igre izabranici Dejana Radonjića dobili dvocifrenom razlikom i sa 13 poena viška otišli na veliki odmor. Ni nakon poluvremena ništa značajnije se nije promenilo, i pored loše odigrane četvrtine u kojoj su obe ekipe  prednjačile po promašajima i malim brojem poena. Do kraja meča Crvena zvezda je uspela da sačuva prednost, a  u jednom trenutku ta prednost je iznosila i velikih 18 razlike na oko pet minuta pre kraja. Bilo je tada svima jasno da će crveno – beli povesti u polufinalnoj seriji.  Odlični u redovima pobednika su bili Simonović sa 14 i Jović sa 11 poena. Na drugoj strani , u ekipi Dejana Milojevića vredan pomena je bio samo mladi Zagorac koji je meč završio sa 20 poena.

I drugi večiti rival Partizan  potvrdio je  veliku ulogu favorita u drugom polufinalnom duelu i  potpuno zasluženo porazio ekipu FMP-a. Ali, nije meč počeo tako sjajno po izabranike Aleksandra Džikića momci iz Železnika su uspeli  na prvi odmor da odu sa prednošću od četri poena. I to je bilo sve od momaka Slobodana Klipe, jer su od starta druge deonice svoj kvalitet na terenu potvrdili momci u crno-belim dresovima. Prednost je iz minuta u minut rasla, a drugu i treću deonicu Partizan je rešio u svoju korist sa velikom prednošću od 26 poena (25:11, 26:14). U poslednjih deset minuta ekipa iz Železnika je ublažila poraz, za na kraju ubedljivih 82:63 za crno-bele. Najefikasniji kod Partizana je bio Murić sa 14, a kod FMP-a Davidovac sa takođe 14 poena.