Nole posle tri i po časa borbe savladao Tiafoa

Tri časa i 30 minuta igre bilo je potrebno Novaku da zabeleži drugu ovogodišnju pobedu u Rod Lejver areni i plasira se u treće kolo Australijen Opena.

Najbolji teniser sveta je rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 6:7 (3:7), 7:6 (7:2), 6:3 nadigrao talentovanog 23-godišnjaka Frencisa Tiafoa iz SAD.

„Jako težak meč uz izuzetno teške uslove. Bilo je jako vruće dok je sunce pokrivalo teren. Odigrali smo mnogo dugih poena. Moram da odam priznanje Tiafou na sjajnoj borbi. Ovakvi mečevi u prvoj nedelji su odlična stvar. Srećan sam što sam osvojio treći set, mogao ga je dobiti bilo koji“, rekao je Novak posle susreta.

Fotografija: AP

Novak je sa prvih šest osvojenih poena u duelu došao do prednosti od 2:0, potom i 3:0. Tiafo je u sedmom gemu uspeo da dođe do ribrejka i smanji prednost Novaka na 4:3 uz servis. Novim brejkom u sledećem gemu Novak je mirno priveo set kraju, 6:3.

Drugi set trajao je 63 minuta a obeležile su ga propuštene dve brejk lopte Novaka u trećem gemu i taj-brejk koji je Amerikanac dobio posle dva mini brejka rezultatom 7:3.

Bez ikakve sumnje, treći set bio je najuzbudljiviji u meču. Nakon što je napravio brejk i poveo sa 2:0, zatim i 3:0, Novak je imao nove brejk lopte za 4:0. Tiafo ne samo da ih je spasio, već je uspeo potpuno da se vrati u set i izjednači na 4:4. Pri vođstvu od 5:4 Novak je propustio dve brejk prilike, tako da je taj-brejk bio neizbežan. Ovog puta, Novak je bio taj koji je posle dva mini brejka došao do 7:2 i prednosti od 2:1.

Novak je čekao svoj trenutak u četvrtom gemu i dočekao ga u sedmom gemu. Vezao je tri gema, od kojih su dva bili brejkovi i došao do pobede.

Statistika: as poeni (26-23), dvostruke servis greške (5-8), direktni poeni (56-49), neiznuđene greške (37-43), broj osvojenih poena (145-123).

Nole će u trećem kolu Australijen Opena u petak igrati protiv pobednika američkog duela Tejlor Fric (27) – Rejli Opelka.