Nole preko Šeltona do finala US Opena!

Novak Đoković u nedelju će igrati 36. gren slem finale u karijeri i boriti se za rekordnu 24. titulu!

Najbolji srpski teniser koji će od ponedeljka započeti 390. nedelju na vrhu svetske rang liste je u polufinalu US Opena srušio 20-godišnjeg Amerikanca Bena Šeltona (ATP #47) rezultatom 6:3, 6:2, 7:6 (7:4) u „paklenoj“ atmosferi Artur Eš stadiona.

Meč je trajao dva časa i 39 minuta, a Novak je došao do 22. pobede u poslednja 23 gren slem polufinala.

Fotografija: AP

Novakov protivnik je u meč ušao agresivno, igrajući na sve ili ništa. Novak je te napade uspeo da smiri, dođe do brejka u šestom gemu i povede sa 4:2, zatim i 5:2. Imao je srpski teniser četiri brejk šanse (tri vezane) za 6:2, ali se mladi Amerikanac vratio u gem i smanjio na 5:3. Nakon što je spasio jednu brejk loptu u narednom gemu, Novak je došao do prvog seta posle nešto više od pola sata igre.

Ključni period drugog seta bila je druga polovina istog kada je Novak dva puta oduzeo servis Šeltonu i još uverljivijim rezultatom stekao prednost od 2:0.

Treći set počeo je brejkom Novaka. Nakon što je poveo sa 4:2, Novaku je stao prvi servis i počeo je nešto više da greši. Amerikanac je to iskoristio, vratio brejk i poveo sa 5:4. Drugi favorit turnira je u sledećem gemu morao da spašava jednu brejk/set loptu, da bi u narednom iskoristio drugu brejk priliku i stigao do servisa za meč. Imao je Novak jednu meč loptu, ali je greškama dozvolio rivalu da iskoristi treću brejk loptu i odloži pobedu za taj-brejk koji mu je pripao rezultatom 7:4 posle Dejvis kup atmosfere na tribinama centralnog terena.

Statistika: as poeni (5-5), dvostruke servis greške (3-5), direktni poeni (28-30), neiznuđene greške (25-43), broj osvojenih poena (111-89).

Novak će protivnika u svom desetom finalu US Opena saznati kada drugo polufinale završe Karlos Alkaraz (Španija, 1) i Danil Medvedev (Rusija, 3).

Meč odluke na Flešing Medouzu odigraće se u nedelju od 22 časa po srednjeevropskom vremenu, a Novak će se boriti za četvrtu titulu na poslednjem gren slemu u sezoni.