Nole u finalu Sinsinatija, Alkaraz poslednja prepreka

Samo jedan korak Novaka deli od osvajanja treće titule na „Western & Southern Open“-u.

Drugi teniser sveta je i četvrti meč na Mastersu u Sinsinatiju dobio rezultatom 2:0, a u polufinalu je „pao“ Aleksander Zverev, 16. nosilac turnira – 7:6 (7:5), 7:5.

Susret je trajao dva časa i četiri minuta.

Fotografija: Profimedia

Nešto sporiji početak meča za Novaka koji je već u prvom gemu morao da spašava tri vezane brejk lopte. Pri vođstvu od 5:4, on je bio taj koji je imao tri brejk/set lopte, ali je Zverev sjajnim servisima uspeo da izbori da ostane u setu. Samo jedan mini brejk u taj-brejku doneo je Novaku vođstvo posle 72 minuta na terenu.

Činilo se da će brejk u uvodnom gemu drugog seta biti Novakova ulaznica za 135. ATP finale s obzirom da nemački teniser nije imao odgovor na servis drugog nosioca u nastavku. Ipak, pri rezultatu 5:4 za Novaka i servisu za meč, Zverev pravi prvi brejk i odlaže kraj duela za dva gema, jer mu je Novak već u narednom gemu oduzeo servis, a zatim taj brejk i potvrdio za osmo finale Sinsinatija.

Statistika: as poeni (4-10), dvostruke servis greške (3-3), direktni poeni (19-20), neiznuđene greške (29-37), broj osvojenih poena (83-77).

U velikom finalu Sinsinatija sastaće se prvi i drugi nosilac, Karlos Alkaraz i Novak Đoković.

Alkaraz je spasio meč loptu protiv Huberta Hurkača i trijumfovao rezultatom 2:1.

Finale je na programu u nedelju od 22:30h (po srednjeevropskom vremenu), a biće to njihov četvrti međusobni duel i prilika da se Novak revanšira Špancu za poraz u finalu Vimbldona.

Bez obzira na ishod meča, Alkaraz će zadržati prvu poziciju na ATP listi, Novak drugu.