Novak u četvrtom kolu Vimbldona posle seta zaostatka

Pobedom nad 21. nosiocem Kajlom Edmundom iz Velike Britanije rezultatom 4:6, 6:3, 6:2, 6:4, Novak (12) se plasirao u osminu finala Vimbldona.

Meč je trajao dva časa i 53 minuta, a Novak se posle nešto slabijeg starta i gubitka prvog seta vratio u duel i zabeležio četvrti trijumf nad osam godina mlađim Britancem.

Imao je Novak prvi brejk lopte u drugom gemu prvog seta, ali se Edmund izvukao iz neugodne situacije na startu i izjednačio na 1:1. Britanac je u sedmom gemu iskoristio četvrtu priliku i došao do brejka koji mu je posle 48 minuta doneo osvajanje uvodnog seta rezultatom 6:4.

Novak je bio bolji igrač na terenu tokom kompletnog drugog seta, a nagrada je stigla u osmom gemu u kojem je iskoristio četvrtu brejk loptu za vođstvo od 5:3. Nakon sledećeg gema poravnao je rezultat u setovima na 1:1.

Edmundu je u trećem setu bilo sve teže da nađe odgovor na sjajnu igru Novaka, koji je brejkovima u uvodnom i sedmom gemu došao do vođstva od 2:1.

U sedmom gemu četvrtog seta Novaku je pri 15-40 na servis protivnika „ukraden“ brejk greškom sudije, koji nije video da je loptica dva puta pala u Edmundovo polje pre nego što je ovaj vratio na Novakovu stranu. Umesto vođstva i servisa srpskog tenisera, Britanac je poveo sa 4:3. Novak je naredni gem dobio bez izgubljenog poena, a potom je stigla pravda. Novi brejk našeg tenisera koji je posle servis gema pretvorio u 61. pobedu na terenima „All England Club“-a.

Za mesto u četvrfinalu „The Championships“-a, Novak će u ponedeljak igrati protiv Karena Kačanova (ATP #40). Ruski teniser je imao dva seta zaostatka protiv Amerikanca Frensisa Tiafoa, ali je na maestralan način uspeo da se vrati i slavi rezultatom 4:6, 4:6, 7:6, 6:2, 6:1.

Biće to njihov prvi međusobni okršaj u karijeri.