Novak zaustavio Tima u drugom kolu Šangaja

Novak je pobedom startovao put ka odbrani titule na Masters turniru u Šangaju.

Najbolji teniser sveta je u drugom kolu “Shanghai Rolex Masters”-a bez izgubljenog seta nadigrao 39. igrača ATP liste, perspektivnog Austrijanca Dominika Tima rezultatom 6:3, 6:4.

Meč na centralnom terenu Ki Žong arene trajao je 88 minuta nakon kojih je Novak stigao do 50. pobede u 2014. godini.

Nešto više od pola sata trebalo je Novaku da slomi otpor mladog Austrijanca, koji je do same završnice seta igrao vrlo agresivno, na sve ili ništa. Prvo rezultatsko otcepljenje stiglo je u osmom gemu u kojem naš teniser koristi petu brejk loptu. Nakon toga potpuna kontrola prešla je u ruke branioca titule.

U odličnom ritmu Novak je otvorio i drugi set. Odmah je iskoristio brejk šansu, poveo sa 1:0, potom i 2:0. Dominik se nije predavao, na oba naredna servisa Novaka je stizao do brejk šansi, ali mu prvi nosilac nije dozvolio da ih iskoristi. Ste je na kraju rezultatom 6:4 pripao Novaku.

Statistika: as poeni (7-5), dvostruke servis greške (1-3), direktni poeni (17-26), neiznuđene greške (8-26).

Meč trećeg kola turnira u Šangaju Nole će odigrati u četvrtak, a protivnik će mu biti Mikail Kukuškin (#85), koji je bio bolji od 16. nosioca Kevina Andersona rezultatom 6:4, 6:2.

Novak se do sada nije sastajao sa 26-godišnjim teniserom iz Kazahstana.