Pobeda Metalca

Košarkasi Metalca uspeli su na svom parketu da savladaju Napredak iz Kruševca, rezultatom 82:75. Valjevci su odigrali dva potupno različita poluvremena. Na startu meča domaći tim je krenuo fantastično zahvaljujući razigranom Ostojiću, a kada je Brano Đukanović pogodio dva slobodna bacanja već je bilo 19:4 za Metalac i može se slobodno reći da je sam početak meča odlučio pobednika. U nastavku meča Metalac je nastavio da povećava svoju razliku preko sjajnog Vasića, koji je odlično šutirao za tri poena i na poluvreme se otišlo sa velikom prednošću valjevskog sastava od 43:24. Ipak, posle pauze došlo je do ogromnog pada u igri Valjevaca i početkom poslednje deonice Napredak prilazi na samo tri poena zaostatka (60:57). Međutim u tim trenucima odlično je odigrao Brano Đukanović koji je uspeo da odbije nalet gostiju i pobeda je zasluženo pripala domaćinu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Ostojić koji je upisao 22 poena uz 9 skokova, a odličnu podršku je imao u vidu Vasića koji je meč završio sa 19 odnosno Đukanovića koji se zaustavio na 17 poena. Metalac sad ima tri pobede i tri poraza, a u narednom kolu valjevski sastav gostuje u Kraljevu gde će igrati protiv Sloge.