Pobeda Novaka na startu Otvorenog prvenstva Australije

Četiri godine Novak je neporažen na australijskom kontinentu!

Najbolji srpski teniser i četvrti nosilac u Melburnu pobedom protiv Roberta Karbaljesa Baene (Španija, ATP #75) rezultatom 6:3, 6:4, 6:0 započeo je put ka svojoj desetoj tituli na Australijen Openu.

Novak je meč prvog kola završio oko jedan čas posle ponoći po lokalnom vremenu.

„Dobro veče svima. Hvala što ste ostali do ovako kasno da ispratite meč do kraja. Srećan sam što sam se vratio ovde, na teren gde sam ostvario najveće uspehe u karijeri. Ovo je moj omiljeni teren, posebno u večernjem terminu. Hvala vam na podršci, neopisivo je cenim. Moj rival je odigrao sjajan meč, njegov prvi u karijeri na Rod Lejver areni, zaslužuje sve aplauze. Želim da se zahvalim svojim roditeljima i bratu Marku koji su ponovo sa mnom u Australiji posle 2008. godine kada sam osvojio svoj prvi Australijen Open i prvu gren slem titulu“, rekao je Novak posle meča.

Iako rezultat možda pokazuje da je srpski teniser lako došao do trijumfa nad Špancem, na terenu nije bilo tako. Karbaljes Baena je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri, pokazao igru dostojnu igrača iz top 20 i prilično namučio Novaka tokom prva dva seta.

Nakon što je u petom gemu spasio tri vezane brejk lopte, Novak je u sledećem došao do brejka bez izgubljenog poena i posle 42 minuta igre do osvajanja prvog seta rezultatom 6:3.

Drugi set trajao je 56 minuta i ponovo je jedan brejk odlučio kome će isti pripasti. Novak je u sedmom gemu prednost brejka i čuvao je do kraja.

Igra Španca potpuno se raspala u trećem setu. Novak je „šarao“ po terenu i za svega 24 minuta sa 6:0 zatvorio meč.

Statistika meča: as poeni (9-4), dvostruke servis greške (1-1), direktni poeni (41-14), neiznuđene greške (21-16), broj osvojenih poena (93-55).

Novak će u drugom kolu prvog gren slema sezone u četvrtak igrati protiv pobednika susreta Ugo Delien (Bolivija) – Enzo Kvako (Francuska).