Pobeda Novaka na startu Srpska Opena

Najbolji teniser sveta pobedom je započeo učesće na teniskom turniru u Banjaluci (17. april – 23. april).

Novak je u drugom kolu „Srpska Open“-a posle preokreta došao do trijumfa protiv 18-godišnjeg Luke Van Aše iz Francuske (ATP #87) rezultatom 6:7 (4:7), 6:3, 6:2.

Meč na centralnom terenu nacionalnog teniskog centra „Mladen Stojanović Park“ odigran je pred punim tribinama, a trajao je dva časa i 39 minuta.

Fotografija: Srpska Open

Novak nije dobro ušao u duel. Mnogo je grešio i u devetom gemu omogućio Van Ašu da dođe do brejka i servisa za 1:0. Srećom, odmah u sledećem se vratio i izjednačio na 5:5. Ipak, taj-brejk je rezultatom 7:4 pripao Francuzu posle 73 minuta igre u prvom setu.

Servis je mnogo bolje služio prvog favorita turnira u drugom delu igre. Ubacio je čak 94% početnih udaraca sa realizacijom od 88%. Broj grešaka se drastično smanjio i to se i te kako odrazilo i na dešavanja na terenu i na rezultat. Sa dva brejka, u trećem i devetom gemu, Novak je izborio igranje odlučujućeg seta protiv nekada najboljeg juniora sveta.

Treći set počeo je brejkom i dalje izuzetno agresivnog i motivisanog Van Aša. Novak je odmah u sledećem gemu vratio istom merom, izjednačio na 1:1 i tu preuzeo kontrolu nad setom. Brejkom u četvrtom gemu Novak je došao najpre do 3:1, zatim i do 4:1. To je bilo dovoljno da se meč bez drame privede kraju.

Novak će u četvrtfinalu Banjaluke u petak igrati protiv pobednika meča Gregoar Barer (Francuska, ATP #57) – Dušan Lajović (Srbija, ATP #70).