Pobeda Novaka u uvodnom meču na US Openu

Prvi teniser sveta pobedom je započeo nastup na US Openu, poslednjem gren slem turniru u sezoni.

Fotografija: Profimedia

Novak je u prvom kolu Otvorenog prvenstva SAD nadigrao 18-godišnjeg Danca Holgera Vitus Nadskov Runea (ATP #145) rezultatom 3:1, po setovima 6:1, 6:7 (5:7), 6:2, 6:1 u večernjem meču na Artur Eš terenu.

Susret je trajao dva časa i 15 minuta.

„Nikada nije lepo završiti meč na način na koji smo završili danas. Holger je sjajan mladić, najbolji junior na svetu pre godinu dana. Ulazi u profesionalni tenis veoma brzo. Ovo definitivno nije bio moj najbolji nastup. On je odigrao drugi set izuzetno dobro. Šteta što je morao da prolazi kroz probleme sa grčevima u nastavku. Videlo se da se mnogo muči. Nadam se da će se brzo oporaviti“, rekao je Novak posle meča.

Novak je prvi set rešio u svoju koristi posle dva brejka (u drugom i šestom gemu). Protivniku nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis.

Sam početak drugog seta protekao je u znaku danskog tenisera koji je došao do prvog brejka u susretu i poveo sa 3:0. Novak se momentalno vratio u meč i izjednačio na 3:3. Nakon što su u nastavku teniseri razmenili po jedan brejk, odluka je pala u taj-brejku u kojem je sreća bila na strani Runea.

Stvari su došle na mesto u trećem setu. Novak je slično prvom setu dva puta došao do brejka i nakon 6:2 poveo u setovima.

Rutinskom igrom u četvrtom setu Novak je ponovo dva puta oduzeo servis Dancu i plasirao se u sledeće kolo.

Statistika: as poeni (16-1), dvostruke servis greške (7-4), direktni poeni (54-24), neiznuđene greške (30-26), broj osvojenih poena (110-79).

Holanđanin Talon Grikspor, 121. igrač ATP liste, biće Novakov rival u drugom kolu US Opena u četvrtak. On je u uvodnom meču bio bolji od Jana Lenarda Štrufa rezultatom 3:2.

„Ne znam mnogo o svom sledećem rivalu. Dugo sam na turu, novi igrači konstantno dolaze. Ne znam baš svakog. Znam ovaj teren dobro i to će da mi pomogne.“

Noletov kalendar za mesec septembar 2021. godine možete preuzeti ovde.