Preokret, šesta titula u Parizu i novi rekord Noleta!

Kakva nedelja za Novaka u prestonici Francuske!

Najbolji teniser sveta je u finalu „Paris Rolex Masters“-a posle preokreta nadigrao branioca titule Danila Medvedeva (2) rezultatom 4:6, 6:3, 6:3 i došao do šeste titule na poslednjem Mastersu u sezoni.

I ne samo to! Novak je osvajanjem Pariza došao do rekordne, 37. Masters titule u karijeri. Do danas je bio izjednačem sa Rafaelom Nadalom (36).

Pobedom u finalu Novak se revanširao Medvedevu za poraz u finalu US Opena i stigao do 86. titule u karijeri, pete u 2021. godini.

Susret je počeo brejkom Medvedeva koji je Novak vratio u četvrtom gemu bez izgubljenog poena. Nakon što je u šestom gemu spasio jednu brejk loptu, Medvedev je u sledećem napravio novi brejk. Ta rezultatska prednost mu je posle 41 minuta donela osvajanje prvog dela igre tokom kojeg je Novak načinio više direktnih poena, ali i više neiznuđenih grešaka.

Novak je bio bolji teniser na terenu u drugom setu. Do prve osetne prednosti došao je u četvrtom gemu kada je oduzeo servis braniocu titule i poveo sa 3:1, zatim i 4:1. Najneizvesniji gem seta bio je poslednji kada je Novak pri vođstvu od 5:3 servirao za izjednačenje. U tom gemu je spasio tri brejk lopte i as poenom iskoristio treću set loptu za 6:3.

Tokom prva četiri gema trećeg seta Novak i Danil su bili sigurni na svoj servis. Od tog trenutka Novak je uspostavio apsolutnu dominaciju na terenu, od 15:40 došao do brejka, prednosti od 3:2 a zatim novim brejkom u sedmom gemu došao do velikh 5:2. Medvedev je vratio jedan brejk, ali to mu nije bilo dovoljno da spreči Novaka da ispiše novu stranicu teniske istorije!

Pred Novakom je šest dana pauze nakon čega će uslediti završna smotra osam najboljih u minuloj sezoni (14. – 21. novembar). Italijanski grad Torino biće domaćin prestižnog završnog turnira počev od 2021. pa sve do 2025. godine.

Pre dvanaest meseci, Novak je na Nitto ATP finalu u Londonu stigao do polufinala gde ga je zaustavio Dominik Tim.

Biće ovo Novakov 14. nastup na završnom turniru i prilika da dođe do rekordne šeste titule. Šampion je bio 2008, 2012, 2013, 2014. i 2015. godine.

Ovogodišnji učesnici ATP finala pored Novaka su Danil Medvedev, Aleksander Zverev, Stefanos Cicipas, Andrej Rubljov, Mateo Beretini, Hubert Hurkač i Kasper Rud.