Prva pobeda Novaka na ATP Finalu u Londonu

Najbolji teniser sveta trijumfom je započeo svoje trinaesto učešće na završnom turniru u Londonu.

U prvom meču Round Robin faze grupe „Tokyo 1970“ Novak je rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2 savladao debitanta Dijega Švarcmana iz Argentine.

„Početak meča nije bio baš tako dobar. On je prvi došao do brejka, ali sam uspeo da napravim ribrejk već u narednom gemu. Bilo je dosta neizvesno sve dok nisam napravio novi brejk i završio set. U drugom setu sam bolje prolazio kroz loptu. Generalno sam zadovoljan kako sam odigrao. Dijegu nije bilo lako, ovo je njegov debi ovde. Definitivno nije pružio svoj najbolji tenis. Jedva čekam naredni duel“, rekao je Novak posle meča.

28-godišnji Švarcman je pružao kvalitetan otpor tokom prve polovine uvodnog seta, tokom koje je uspeo da oduzme servis Novaku. Kako je susret odmicao, Novak je bio sve manje stegnutiji, podizao nivo igre i uspostavljao autoritet na terenu. Najpre je neposredno vratio brejk, da bi potom novim oduzimanjem servis rivalu, u osmom gemu, došao na korak od osvajanja prvog seta. Posle 42 minuta Novak je otišao na prvu pauzu sa prednošću od 1:0 (6:3).

Novak je drugi set odigrao besprekorno. Odmah u prvom setu je došao do brejka, isti duplirao u petom i posle svega 36 minuta došao do drugog seta rezultatom 6:2.

Statistika: as poeni (7-1), dvostruke servis greške (2-1), direktni poeni (26-11), neiznuđene greške (14-13), broj osvojenih poena (59-40).

Drugi meč uvodne faze na Nitto ATP World Tour Finalu pred Novakom je u sredu, a rival će mu biti pobednik večerašnjeg duela Danil Medvedev (Rusija) – Aleksander Zverev (Nemačka).